Zevk Suyundan Hamile Kalınır Mı?

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Cinsel ilişkiden ondan sonrasında boşalma şu demek oluyor ki ejakülasyon öncesinde penisten gelen sıvıya zevk suyu denmektedir. Zevk suyu denilen sıvı erkeklerde ejakülasyon olmadan önce salgılanan içinde sperm olmayan veya oldukça azca oranda sperm bulunan prostat salgısıdır. Bu salgının pH kıymeti 7,5 değerindedir. Normalde prostat salgısı meni için önemli bir etkendir.

Bu salgı meniye süt görünümünü veren bir salgıdır. Derhal sonrasında menideki pıhtılaşmanın erimesini sağlamaktadır. Bu duruma likefasiyon adı verilir. Kadının vajinası asidik yapıdadır. Zevk suyu spermlerin vajinadaki asidik ortamda zarar görmesini önler.

Bunu ortamı alkali hale getirerek sağlar. İlk önce meniyi pıhtılaştırarak, cinsel ilişkiden daha sonrasında kadının üreme sisteminde tutunmasını sağlayıcı tesiri vardır. Fakat bu sırada spermlerin oldukça kısıtlı hareketleri vardır. Bundan ondan sonrasında menideki pıhtılaşmayı eriterek, spermlerin daha hareketli hale gelmesini sağlar.

Zevk Suyundan Hamile Kalınır Mı? 1

Zevk suyu hamile bırakır mı? Sorusu, her geçen gün çok daha fazla sayıda çift tarafından sorulan bir soru olmaktadır. Cinsel boşalmadan önce erkeğin penisinden gelen prostat salgısı halk arasındaki adıyla zevk suyu içinde azca miktarda olsa sperm bulunduracağı için, kadının hamile kalma ihtimali düşük oranda da olsa vardır.

Her insanoğlunun merak etmiş olduğu zevk suyu hamile bırakır mı şeklindeki sual uzmanlar tarafınca pozitif yönde şekilde yanıtlanır. Bunun engellenmesi için en doğru yol erkeğin prezervatif kullanımıdır. Erken aşamada gelen zevk suyu doğrusu prostat salgısı sperm barındırabilir. Bu çiftlerde istenmeyen gebeliklere, kürtaj yapılmasına niçin olabilir. Zevk suyu meni haricinde bir salgıdır.

Hem spermlerin yolunu temizler, hem yolun kayganlaşasını sağlar, bununla beraber cinsel birlikteliğin kolaylaşmasına destek verir. İçinde bulunacak birkaç tane bile sperm hamile kalmaya yol açabilir. Çünkü hanımın hamile kalması için bir tane sperm bile yeterlidir. Daha çok geri çekilme yöntemini kullanan çiftlerde bu yola istenmeyen gebelikler elde edilebiliyor. Bunun direkt olarak sorumlusu zevk suyudur.

Zevk Suyundan Hamile Kalınır Mı? 2

Kadınların maksimum merak ettikleri mevzuların başında zevk suyu ile hamile kalınır mı mevzusu gelir. Bu mevzu hakkında meydana getirilen çok sayıda araştırma mevcuttur. Hanımlarda, cinsel birleşmeyi mümkün kılan sıvı jelimsi madde ile erkeklerdeki tam olarak aynı amaca yönelmez. Düzgüsel koşullarda bu sıvının sperm ihtiva etmediği söylenebilir. Zevk suyu, erkeklerden boşalma öncesinde ya da ön sevişme anında geldiği malum, adamların çoğu süre fark edemediği, beyaz renkli sıvıdır.

Zevk suyu, tıp dilinde prostat sıvısı anlamına gelir. Bu sıvı erkekten gelen ve şeffaftan beyaza çalan bir renge sahip olan bir sıvıdır. Ön sevişme esnasında ya da boşalma öncesinde de erkeklerden gelebilir. Erkekler ilişki esnasında bu sıvının geldiğini çoğu süre fark etmezler. Zevk suyundan hamile kalınır mı? Sorusuna karşın, hanımefendilerin bu sıvı sebebiyle hamile kalmaması için mutlaka korunmaları gerekir.

Deri altına yerleştirilen bir implant sayesinde, kadınların cinsel ilişki esnasında korunması da mümkün bir hale gelebilmektedir. Sonuç olarak, zevk suyu ile kesin bir şekilde hamile kalınmaz. Bu sebeple de zevk suyu ile hamile kalanlar da vardır ve bu sebeple kişilerin cinsel ilişki sırasında her türlü ihtimali göz önünde bulundurması önerilmektedir. Böylelikle istenmeyen gebelik gibi durumların önüne geçmek çok daha mümkün bir hale gelebilmektedir.

Zevk Suyundan Hamile Kalınır Mı? 3

Her geçen gün korunma konusunda birbirinden farklı yöntemler söz konusu olmaktadır. kişiler, kendilerine en uygun korunma yöntemini seçerek çok daha güvenli ve keyifli bir cinsel hayat yaşayabilme imkanına sahip olabilmektedir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz