Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Kategoriler
2769

Gebe kalmakta güçlük yaşamak maalesef modern hayatın getirilerinden birisidir ve ne yazık ki pek çok hanım yumurtlama dönemi hesaplamak, bu tarihi gözetmek durumundadır. Zira a günümüzde suni beslenme koşulları başta olmak üzere, çağın getirdiği pek çok olumsuzluk nedeniyle gebe kalmak eskiye göre çok daha zordur. Evlenme yaşının yükselmiş olmasına bağlı olarak yumurtalık fonksiyonlarındaki gerilemeler de sorunların arasına katıldığında, toplumların genelinde bir gebe kalma problemi olduğu söylenebilmektedir.

Hamilelik sürecini tam anlamıyla hesaplamak için yumurtlama dönemi hakkında bilgilere sahip olunması önemli bir durumdur. Bu döneme yakın bir tarihte gerçekleştirilen cinsel ilişki sonrası hamile kalma ihtimali daha yüksektir. Düzensiz adet gören bir bayanda yumurtlama dönemi yaklaşık olarak adet olmadan 14 gün öncesinde meydana gelir. Yumurtlama dönemini kendisi tespit etmek isteyen bireylerin bu şekilde isabetli bir dönemi tahmin etmeleri sağlanır. Hamile kalmak isteyen bireylerin bu 14. Günden 2 ya da 3 gün önce başlayıp o hafta içerisinde 2 günde bir ilişkiye girmeleri hamile kalma şansını yükseltir. Yumurtlama dönemi hesaplama bu sebeple oldukça önemli olduğu için doğru bir hesaplama yapmak gerekir.

[reklam id=1]

Hamile kalmak isteyen bayanların doktorlara sorduğu sorular arasında en başta yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır sorusu gelmektedir. En çok hamile kalabilme şansının yüksek olduğu yumurtlama dönemi bebek isteyen bireyler için oldukça önemli bir dönemdir. Bu dönemin belirlenmesi için doktora başvuran bireyler için oldukça kolay hesaplama yöntemi de bulunmaktadır. Adet gününüzden yaklaşık olarak 14 gün öncesi en iyi yumurtlama dönemi olarak belirtilir. Tam tarih elde edebilmek istiyorsanız da bunun için kullanabileceğiniz ovulasyon hesaplama uygulamaları kullanılabilmektedir. Kaç günde bir adet olduğunuzu belirtip, en son adet olma tarihinizi girip hesaplama işlemini gerçekleştirdikten sonra yumurtlama döneminiz için net bir tarihi kullandığınız uygulama programı size verebilmektedir.

Kullanacağınız uygulamalar kadınlarda yumurtlama dönemi hakkında size tarih belirtmekte fakat bu tarih için kesin denmemektedir. Tahmini bir aralık belirttiği için orda gösterilen tarihten 3 gün öncesinde 2’şer gün arayla cinsel ilişkiye girmek hamilelik oranını arttıracaktır. Bu süreçte her gün ilişkiye girmek bu ihtimali düşürebilir. Çünkü her gün ilişkiye girildiğinde bu sperm sayısını azaltacağından döllenme ihtimalide azalacaktır. Bu sebeple çiftlere 2’şer gün arayla ilişkiye girmeleri tavsiye edilir. Bayanlarda yumurtlama dönemi ne zaman ise o aralıkta bebek için ilişkide bulunulması anne baba olabilme ihtimalini yükseltecektir. Bayanların yumurtlama dönemlerini sürekli olarak takip etmeleri daha yüksek ihtimalli bir gebe kalma oranını yakalamalarını sağladığı gibi adet dönemlerindeki periyotları da daha kolay takip etmelerini sağlar.

Yumurtlama Dönemi Hesaplama 1

Yumurtlama dönemi hesaplama yöntemi ile gebe kalma ihtimalinizi hatırı sayılır ölçekte artırabilirsiniz. Ancak bu noktada altı çizilmesi gereken bir nokta vardır ki, o da gebe kalamamanın her zaman kadınla ilgili olmamasıdır. Pek çok vakada erkeğin sperm kalitesindeki düşüklük gebe kalma olasılığını azaltmakta ve sonuç olarak gebelik gerçekleşmemektedir. Bu noktada, Yumurtlama dönemi hesaplama yöntemi kullanmanıza rağmen birkaç deneme sonrasında da gebe kalamıyorsanız mutlaka bir hekime başvurmanız gereklidir. Zira büyük ihtimalle sorun yumurtalıklarla değil, başka bir sebeple ilgili olacaktır. Bu noktada hekimin yapacağı tetkikler kapsamında farklı tedavi arayışları geliştirilebilecektir. Bu vakalarda çoğu zaman tüp bebek tedavisi etkili olabilmektedir. Bu yöntem kesinlikle yanlış veya olumsuz değildir. Bebek yine sizin bebeğinizdir. Yalnızca yumurtanın döllenmesi rahim dışında gerçekleştirilmektedir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz