Vajina Nedir?

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

İnsanlarda rahim (uterus) adı verilen boşluğa bağlansa da, vajinal boru rahim boynu (cervix) bölgesinde sonlanmış olur. Erkeklerde bulunan tek kanal olan genital belginlik yapısının aksine, dişilerde iki belginlik bulunur: idrar yolu (urethra) ve vajina. Vajinal belginlik, idrar yolu kanalından çok daha geniştir ve iki yapı da, etli yapıdaki koruyucu vazife üstlenen yanaklar (labia) tarafınca korunur.

Vajina Nedir?

Bu gibi sebeplerden dolayı da vajina nedir resmi ne şekildedir? Gibi birbirinden farklı sorular da oldukça sık bir şekilde yöneltilmeye devam etmektedir. Vajinanın iç kısmı, cinsel birleşme esnasında penis ile içinde sürtünme yaratabilmek için, pürüzlü bir yüzeye haizdir. Özellikle de çiftlerin cinsel birleşmesi esnasında, vajinanın kayganlaşması ile birlikte penisin girişi kolaylaşmakta ve çiftler karşılıklı olarak çok daha yoğun bir haz almaya başlarlar.

Vajina nedir ne işe yarar? Sorusuna karşılık olarak bu kimyasal, doğada, hanımların vajinası haricinde bir tek köpekbalıklarının karaciğerinde tespit edilmiştir. Aralarındaki herhangi bir ilişki olduğu düşünülmemektedir.

Vajinada bulunan kıllar, genellikle hijyen ve görüntü açısından son derece rahatsız edici olarak bulunsa da sağlık açısından birçok faydası da bulunmaktadır. Bu da adamların bu feromonların tesiri altında daha uzun kalmasını sağlar. Yırtıcı doğada, bu 3 özellik de yaşamsal bir ehemmiyet taşır. Vajinanın klitoris adı verilen bölgesinde toplamda 8000 tane sinir ucu bulunur. Peniste 4000 yörende olduğu bilinmektedir.

Vajina Nedir? 1

Averaj bir vajina 7,5-10 santimetre arası uzunluğa haizdir. Cinsel birleşme esnasında, bu uzunluk %200 artabilir ve vajina sorunsuz bir şekilde buna karşı koyabilir. Bu esnekliğin sebebi, bebeğin çıkışını sağlayabilmektir. Bu gibi sebeplerden dolayı da, vajina içerisine giren milimetrik cisimler haricindeki herhangi hiçbir madde kaybolmamaktadır.

Vajinayı, bir üstteki 4. Maddeyle uygun olarak da, bir “çorap” şeklinde düşünebilirsiniz. Süre içinde ve yaşlılıkla, pelvik prolapse adında olan bir konum oluşabilir. Bu, vajinanın dışarı sarkması durumudur. Tıpkı bir çorabın ters yüz edilmesi şeklinde düşünebilirsiniz. Bu durumda panik yapmanıza gerek olmamak ile birlikte bu durum geçici bir durumdur.

Vajina yapısı bakımından aşırı bir çeşitlilik bulunmaktadır. Bu durum, son derece büyük bir öneme de sahip olmaya devam eder. Vajina nedir resimli olarak da, birbirinden farklı internet sitesi üzerinde yer almaya da devam etmektedir.

Vajina Nedir? 2

“Vajina yanakları” olarak malum et dokusu, her hanımda farklı uzunluklarda, kalınlıklarda ve şişkinlikte olabilir. Hanımların bir tek %30’u cinsel birleşme esnasında orgazm olabilmektedir. Bunun, cinsel birleşmeye yönelik bir uyarlama olduğu düşünülmektedir. İnsanlar yırtıcı doğada iken, bu oranın çok daha düşük olduğu düşünülmektedir. Hanımların çok azca, erkeklerdeki boşalmaya benzeyen bir sıvı atımını deneyimler.

Vajina dili nedir? Sorusu da, vajina konusunda yöneltilen çok sayıda soru arasında yer almaya devam etmektedir. G noktası ile klitoris aynı şey değildir. G noktası, klitorisin en derin ve maksimum siniri bir arada bulunduran bölgesidir. Yapının tümüne “klitoris” denir. G Noktası, her hanımda orgazma niçin olmamaktadır, bu genel bir yanılgıdır.

Bir tek bazı raporlarda, bu bölgenin aşırı uyarılmasının orgazma niçin olduğu bilinmektedir. 1940 yılından beri incelenen bu yapının varlığından halen kati değiliz. Zira farklı raporlarda farklı neticeler çıkmaktadır. Bazı araştırmalar, G noktasının hanım prostat bezinin bir kalıntısı olabileceğini de göstermektedir.

Vajina Nedir? 4

Dolayısıyla medyadaki bayağı haberlere derhal inanmamanızı tavsiye ediyoruz, yapının yeri ve işlevi ile ilgili genel geçer bir kabul söz mevzusu değildir. Seksin hanımlar üzerinde sayısız faydası ortaya çıkarılmıştır.

Yorumlarınızı Bekliyoruz