Vajina Çeşitleri

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Vajina, vücudumuzun öteki bölgelerinde olduğu şeklinde yaşla birlikte yumuşamaya, kırışmaya ve gevşemeye adım atar. Gerek data eksikliği, gerekse de utanma ve çekinme duygusuyla günümüze kadar konuşulamamış ve olduğu şeklinde kabullenilmiş olan bu konu yavaş yavaş dillenmeye başlamaktadır.

Vajina Çeşitleri

Vajina şekilleri ve özellikleri birbirinden farklı olmakta olup, kişilerin bir sağlık problemi teşkil etmemesi durumunda vajina şekillerine takılmaması gerekmektedir. Bu kapsamda ise çok sayıda kadın, vajina çeşitleri nelerdir? Sorusunu da yöneltmektedir.

Labium majuslar, yukarısı daha kalın, aşağı doğru gittikçe incelen muz şeklini çağrıştıran yapılardır. Bunlar birbirine hafifçe temas etmeli kısaca içinde ince bir yarık olmalıdır. Vajinanın 1 ya da 1.5 santimetre içerisinde ise kızlık zarı adı verilen bölge bulunmaktadır. Onun peşinde da vajina kanalı adım atar.

Tüm bu sayılan yapıların hepsini içine alan labium minus denilen iç dudaklar bulunur; şu demek oluyor ki labium minuslar klitorisi, idrar yolu ağzını ve vajina girişini içine alır.

İlerleyen yaş, menopoz ya da kilo alıp vermeler bu bölgenin varlıklı yağ dokusunda erime meydana getirebilir ve hoş olmayan bir görünüme niçin olur. Ek olarak büyük ve sarkık dış dudaklar (labium majuslar) giyilen iç çamaşırı ve bikinilerden taşarak, kişiyi rahatsız eder.

Vajina çeşitleri ve şekilleri belirleyen temel etkenler; Genetik miras, yaşam şekil alışkanlıkları ve yaştır. Kutu vajina, dudaksız vajina şeklinde farklı isimlerle de anılan kapalı vajinanın dış dudakları genital bölgeyi tamamen kapatır. İç dudaklar(Labia Minora) ve klitoris dışarıdan bakılmış olduğunda görünmez. Genelleme yapmak bilimsel açıdan doğru olmayacak fakat kapalı vajinalar genellikle dardır. Kapalı vajina görünüm saygınlığıyla erkeklere çekici gelir. Çünkü fazla cinsel ilişki yaşamamış bakire kız vajinası hissi uyandırır.

Vajina Çeşitleri 2

Çoğu zaman kapalı tip vajinalarda bulunur. Klitorisin dışta kalan kısmı en çok nohut büyüklüğündedir. Görünüm saygınlığıyla çekicidir. Çünkü klitoris hanımlarda ve genç kızlarda, majör uyarmam organıdır. Klitoris büyüklüğü ile sıradan orgazm içinde direkt bağlantı olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. Kadında gelişmemiş penis olarak bulunan klitoris, bazı hanımlarda kuş gagası şeklinde aşağı doğru sarkar.

Bu tür sarkık bir klitoris ilk bakışta itici gelebilir sadece, yukarıda açıklamış olduğum nedenden dolayı, hanımefendin mastürbasyon ve cinsel ilişkiden daha çok zevk almasına destek verir. Büyük klitorisle vajina gören erkekler çoğu süre o kadının (ya da kızın ) alev ateş ve azgın bulunduğunu düşünürler.

Doğum esnasında bebeğin rahat geçişini sağlamak amacıyla vajina ağzına meydana getirilen epizyotomi dediğimiz kesiler kas gücünü daha da azaltır. Doğum sayısı arttıkça vajinanın eski formuna kavuşması zorlaşır. Bu egzersizlerle kâfi sıkılaşma sağlanamazsa vajinoplasti yapmak gerekir.

Vajina Çeşitleri 3

Genişlemiş vajina bir tek cinsel açıdan hastalık yapmaz. O bölgedeki kasların genelindeki zayıflık idrar kaçırma şeklinde sorunlara da niçin olur. Çok rahatsız edici bir sorunda oturup kalkarken ya da cinsel ilişki esnasında vajinadan ses gelmesidir. Bu sebeple de kişiler genellikle ameliyat ile bu durumu düzeltmek istemektedir.

Dış dudakların açık olduğu, iç dudakların (labia Minora) ve klitorisin göründüğü vajina tipidir. Zarf vajinanın tam tersidir. Gene genelleme yapmak doğru olmayacak ama dağınık vajina çoğu süre geniştir. Bu düşünce bir derecede doğrudur. Çünkü bazı hanımlarda aşırı sex, vajinal deformasyona niçin olabilir. Aynı şekilde, buluğluk ve gençlik döneminde meydana getirilen aşırı mastürbasyonda vajinada sarkmalara niçin olabilir. Bir tek, çoğu süre niçin fazla sex yapmak değildir. Vajina şeklini belirleyen en önemli unsur genetik mirastır.

Yorumlarınızı Bekliyoruz