Testosteron Arttıran Yiyecekler

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Testosteron hormonu vücutta birçok yaşamsal rol oynayan en temel erkeklik hormonudur. Adamların cinsel organından ürettiği bu hormona, cinsel yaşamı, kas gelişmesi, kemik kalınlığı ve kendini iyi hissetmesi için ihtiyacı vardır. Testosteron eksikliği vücutta desilitrede 300 nanogram altına düşmüş olduğunda ortaya çıkar. Testosteron azalması 30 yaşlarına doğru adım atar.

Testosteron Arttıran Yiyecekler 1

Testosteron Artıran Bitkilerin yanında, spor yapmak, stresten uzak durmak, tertipli uyku, tertipli beslenmek, alkolden uzak durmak ve protein ağırlık beslenmek testosteron eksikliğinizi gidermenize yardımcı olacaktır. Hekim tedavisi yanında, doktorunuzun önerisi ile bitkisel takviyeler yaparak testosteron seviyesini düzenleyebilirsiniz.

Her ne kadar fazla horlama şeklinde bir yan tesirleri olsa da, testosteron ağırlık antrenmanlarından ve vücut geliştirme egzersizlerinden en iyi sonucu almak için eğer eğer olmazsa olmazdır. Çünkü testosteron, vücuttaki anabolik hormonlar arasındaki en belirgin olanıdır.

Bundan dolayı testosteron seviyeniz ne kadar yüksek olursa, kas gelişiminiz ve yağ yakım oranınızda o denli yüksek olur. Kendinizi aç hissetmeden kas inşa ederken, bir taraftan da sex enerjisiniz artıracaksınız.

Testosteron, kilo kaybetmeye çalışırken önemli bir rol oynar. Sadece çoğu düşük yağlı rejim testosteron seviyesini de düşürür. Kısacası yağ kaybederken kas da kaybedersiniz. Yalnız sıkı çalışmayı dikkatsizlik etmeyin, zira tek başına rejim yapmak bu mevzuda işe yaramıyor.

Testosteron Arttıran Yiyecekler 2

Testosteron bir insanoğlunun hayatı süresince 3 kere anî bir artış olur. Bu artışların ilki anne karnında hamileliğin ikinci ve üçüncü aylık döneminde ikincisi doğduktan ondan sonrasında altı ay ve daha sonra son olarak üçüncüsü de 10-11 yaşlarından 18 yaşına kadarki dönemde gerçekleşir. Son 50 yıl içindeki ehemmiyet içinde uzman doktorlar adam sperm sayısında büyük düşüşler bulunmuş olduğunu saptamıştır.

Bunun sebeplerinden biri ostrojenik kirlenme olarak gösterilmektedir. Buna neden olan faktörlerin başlangıcında ise diklorodifeniltrikloroetan geliyor. Yabancı ülkelerde 27 yıl önce satışı yasaklanan fakat Türkiye’de hala satılan bu böcek ilacı, böbrek üstü bezlerinden salgılanan erkeklik hormonunun düşmanıdır ve erkeklerin Testosteron seviyelerinde dengesizliğe yol açtığı gözlenmiştir.

Testosteron seviyesini arttıran yiyecekler salatalık, biber ve bunlar şeklinde sebzelerin üretimi esnasında kullanılan bir ilaçtır.

Testosteron Arttıran Yiyecekler 3

Testosteron takviyesini organik nimetlerden faydalanarak temin etmek mümkündür. Sadece organik bileşenler içinde kullanılan tedavi tümü zararlı değildir. Şu demek oluyor ki yan etkilerin organik tedavi sürecinde korkusu olmaz. Testosteron takviyesi, dışarıdan alındığında vücut organik yollardan testosteron üretimini otomatikman bitirir.

Tıpkı adamların de kadınlık hormonu östrojeni çok azca bir oranda üretiyor oldukları şeklinde. Bu nedenle testosteron seviyesini organik yöntemlerle yükseltmek hem hanım bununla beraber erkekler için fizik gelişimi açısından önemlidir. Testosteron arttıran yiyecekler nedir? Soruşu da son derece yaygın bir şekilde yöneltilmektedir. Spor yapmanın ya da spor salonları müdavimi olmanın da en güzel yanı, yolunuzun çoğunlukla markete düşecek olması.

Fakat dikkat edin, testosteron artıran yiyecekler alacağım derken, yağ katmanlarınızı katlayacak yağlı ve donmuş yiyeceklere yönelmeyin. Eski günleri hatırlayanlar bilirler, karides lüks tüketim yiyecekleri içinde yer alırdı. Ama artık bu konum pek de geçerli değil artık karides her markette rahatça bulunabiliyor. Bir Akdeniz ülkesinde olması gereksinim duyulan de aslına bakarsanız bu.

Testosteron Arttıran Yiyecekler 4

Her neyse, karides testosteron hormonu arttıran yiyecekler içerisinde yer alan ve özellikle D vitamini bakımından oldukça varlıklı deniz mahsulleri içinde yer alır ve D vitamini de testosteron artıran özelliğe haizdir.   Karides şeklinde Hindistan Cevizi de egzotik yiyecekler klasmanından lüks yiyecekler içinde sayılırdı.

Bu vaziyet nispeten geçerliliğini yitirmiş olsa da, gerçek ve taze Hindistan Cevizi bulmak özellikle bizimki şeklinde bir coğrafyada zor olabiliyor. Fakat bu sıkıntılı çektiğinize değecek çünkü Hindistan Cevizi, görkemli bir doymuş yağ kaynağı olduğundan testosteron seviyesine tavan yapmış olduruyor.

Testosteron Arttıran Yiyecekler 5

Eğer taze ve natürel olarak Hindistan Cevizi bulmak mevzusunda sıkıntı çekiyorsanız, o süre size önerimiz daha bayağı bulabileceğiniz çilek olacak. Familyasındaki birçok yiyecek benzer biçimde çilek de yüksek C Vitamini ihtiva eder. Bu da idmanlarınız için iyi haber çünkü antioksidan özellikli C Vitamininin yüksek seviyelerde alınması ağır egzersizler esnasında üretilen testosteron öldürücü kortizol seviyesinin de düşük olması anlamına gelir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz