Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Soğan kürü sağlığa birçok faydaları olan ev yapımı doğal bir formül olduğu için sıkça kullanılmaktadır. Özellikle kış aylarında grip ve çeşitli soğuk algınlıklarına karşı kuru soğan doğal bir antibiyotik etkisi göstermektedir. Soğanın kendisi gibi suda kaynatılarak elde edilen kürü de sağlık açısından oldukça faydalıdır. Son dönemlerde soğan kürü hamilelik için de uygulanması ile daha fazla dikkat çekmeye başlamıştır.

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar

Kadınlarda çikolata kisti, miyom ve polikistik over sendromu tedavisinde kullanılan soğan kürü adet düzensizliğini önlemekte, vajinal akıntıyı gidermekte ve menopoz etkilerini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Tümbunların yanı sıra doğal bir antibiyotik olan soğan kürü sinüzitin ilerlemesini önlerken, ciltte meydana gelen akne ve sivilce gibi sorunları da çözmeye yardımcı olur.

Balgam söktürücü etkisinin yanı sıra dolaşım ve bağışıklık sistemini de düzenler. Sağlık üzerindeki bu etkileri nedeni ile yıllarca gündemden düşmeyen soğan kürünün hamile kalma şansını arttırdığının ortaya çıkması ile tüm dikkatler bu küre yönelmiştir.

[reklam id=1]

Adet düzensizliğinden menopoza kadar birçok kadınsal rahatsızlığın tedavisinde kullanılan soğan kürü yumurtanın çatlamasını sağlayarak hamile kalmayı kolaylaştırıcı bir etkiye de sahiptir. Soğan kürüyle hamile kalanlar olduğu duyuldukça bayanlar bu kürü merak etmektedir. Soğan kürü herkesin evde yapabileceği doğal ve çok pratik bir tarif olması yönünden de son derece avantajlıdır.

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar 2

Bebek bekleyen bayanlar soğan kürünü hamilelikte kullanıp kullanamayacaklarını merak edebilirler. Eğer riskli bir hamilelik değil ise bu kür güvenli bir şekilde kullanılabilir. Hamile bayanlar risk almamak adına bu konuyu doktorlarına danışabilirler. Kürün yapımında sadece kuru soğan ve su kullanıldığı için sağlığa zararlı bir karışım değildir. Bebek sahibi olmayı kolaylaştıracak doğal bir kür kullanmak isteyenler aşağıdaki tarifi deneyebilirler.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yemeklik soğan
  • 2 su bardağı klorsuz su

Kürün etkili olabilmesi için açık kahverengi kabuklu soğanların kullanılması gerekmektedir.

Yapılışı ve Kullanım Şekli

Az malzeme içeren bu doğal karışımı yapmak da oldukça kolaydır. Kürün yapımında kuru soğan kabukları ile beraber kullanılacağı için uygulama öncesinde soğanı güzelce yıkayın ve hijyeni sağlamak için bir süre sirkeli suda bekletin. Sonrasında 2 su bardağı ölçüsündeki suyu bir tencerede kaynatmaya başlayın.

Su yeterince kaynadıktan sonra soğanı bıçak ile 4 parçaya kesin ve bunu tencerenin içine alın. Soğanı ilave ettikten sonra 5 dakika daha kaynattıktan sonra ocağın altını kapatabilirsiniz. Bir süre içebileceğiniz kadar ılımasını bekledikten sonra soğan kürünü tüketebilirsiniz.

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar 3

Bu kürün etkisinden tam olarak faydalanabilmek için ne kadar süre boyunca kullanılacağını bilmek gerekmektedir. İbrahim Saraçoğlu soğan kürü hamilelik için en az 6 ayda bir kere 15 gün boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır. Kürün etkisini görmek için bu süre son derece önemlidir. Kürün yapımında açık kahverengi kabuklu kuru soğan kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kırmızı, mor ya da beyaz renkli soğanların bu konuda etkisi kanıtlanmamıştır. Kullanılacak olan soğanlar taze olmalıdır, çimlenmiş soğanları kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Soğan kürünün etkisini gösterebilmesi için günlük taze olarak yapılmalıdır. Kullanım şekli ise öğlen ve akşam yemeklerinden 10 dakika önce 1 bardaktır. Kürün yapımı uzun zaman almadığı için yemeklerden önce hemen kaynatarak ılık olarak tüketebilirsiniz.

Hamile kalmak için soğan kürü denemek isteyenler bu konuda bilinçli davranmalıdır. Bu kürün sadece hamile kalmayı kolaylaştırıcı etkisi olduğu fakat tek başına hamile kalmayı sağlayan bir mucize gösteremeyeceği unutulmamalıdır. Hamile kalmaya engel bir hastalığı olan bayanlar önce bu konuda gerekli tedaviyi görmeli ve sonrasında destekleyici olarak gerekirse soğan kürü kullanmalıdır. Sağlık sorunları nedeni ile soğan tüketmesi uygun olmayan bayanlara bu kürü yapmaları tavsiye edilmemektedir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz