SMA Mama

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Bebeklerin ilk 6 ayında yeterli olduğu durumlarda anne sütü dışında her hangi başka bir mamaya ihtiyacı yoktur. Ancak 6. aylarından itibaren ek besin ve destek mamalarına geçilmesi gerekir. Anneler ve babalar bebeklerinin sağlıklı beslenmesi ve gelişimlerinin desteklenmesi için kullanacakları mamaların markalarına çok dikkat etmelidir. Günümüzde en yaygın şekilde kullanılan markalardan olan sma bebek maması çeşitleri hakkında detayları aşağıda bulabilirsiniz.

SMA Mama 1

 

Sma mama, bebeklerin vücut ve zeka gelişimleri için farklı çeşitlerde mamalar üretmektedir. Bebeklerin yaşı ve özel durumlarına göre hazırlanan bu mama çeşitlerinden hangisinin bebeğiniz için daha uygun olduğuna doktoru ile birlikte karar verebilirsiniz. Özellikle 6 aydan küçük ya da 6 ayını henüz doldurmuş bebekler için mama kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktoruna konu hakkında bilgi vermeniz gerekir.

Sma mama fiyatları genel olarak özellikleri ve boyutlarına göre değişiklik gösterir. Bebeğiniz için ilk defa mama alacak ya da ilk defa sma mama kullanacaksanız küçük boylardan denemenizi öneririz. Bebeğinize yararlı olduğunda ve hoşuna gittiğinde daha büyük boyutta ve fazla miktarda sma mama alabilirsiniz.

Sma mama kullananlar ürünlerden genel olarak memnun olduklarını ifade etmişlerdir. Özellikle mamaların özel saklama kapları annelerin çok hoşuna gitmiştir. Diğer bebek mamalarının karton kutuları yerine sma bebek mamasının konserve kutusunu andıran nem ve hava geçirmez özel kapaklı kutuları, annelerin daha uzun süre ve daha fazla güvenle bebeklerinin mamalarını saklamalarını sağlamaktadır.

Sma mama çeşitlerinin en fazla tercih edilenleri şu şekildedir…

  • Sma biberon maması: Ay olarak küçük olan biberon ile beslenen bebekler için ideal mamalardır. Bu mamaları, paket üzerinde yazan şekilde hazırlayıp bebeğinize verebilirsiniz. Miktar ve tüketim sürelerine dikkat ederek bebeğinizi beslemeniz önemli.
  • Sma prematüre mamalar: Erken doğan bebeklerin normal doğan bebeklere oranla daha özel bakım ve beslenmeye ihtiyaçları vardır. Bu bebekler genelde daha ufak doğdukları için daha çok vitamin ve minerale ihtiyacı vardır. Sma bu tür özel bebekler için özel mamalar üretip yaşıtları gibi gelişmelerini destekler.
  • Sma alerji mamaları: Bazı bebeklerin süte karşı alerjisi vardır. Süt tozu da alerji yapan bebekler için markanı özel mamaları mevcuttur. Doktorunuza danışarak bu tür mamalar kullanabilirsiniz.

SMA Mama 2

  • Sma ishal mamaları: Bazı mamalar bebeklerde sindirim problemlerine neden olur. Kabızlık ya da ishal yapan bu mamalar yerine sma’nın özel içerikli ishal mamalarından kullanılabilir.
  • Sma kusma önleyici mama: Bebeklerin mama tüketiminiden sonra kusmalarını önleyen özel içerikli ürünlerdir. Annelerin çok hoşuna giden bu mamaları da doktor kontrolünde kullanmak önemlidir.

Sma mama fiyat ve kampanyaları için markanın internet sitesinden destek alabilirsiniz. Resmi internet sitesi aracılığı ile isterseniz online alışveriş imkanlarından yararlanabilir, isterseniz de fiyat değerlendirmesi yapıp yakınlarınızda bu marka mama satan yerlerden istediğiniz ürünleri temin edebilirsiniz.

Sma mama kullanımı hakkında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, mamaların hazırlamasıdır. Biberon ya da kaşık mamalarını arkalarında yazan miktarlarda ve yan malzemeler ile karıştırıp bebeğinize vermelisiniz. Bunun dışında kesinlikle vermemelisiniz. Son kullanma tarihi geçen ürünleri kullanmayın. Paket ya da ambalajında delik, yırtık olan ürünleri satın almayın, kullanmayın.

SMA Mama 3

Eczaneler ya da resmi sitesi dışında alışveriş yaparken güvenilir yerlerden ürünleri satın almaya özen gösterin. Bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmamak için mutlaka orjinal sma bebek maması aldığınızdan emin olun. Mamaları saklama koşullarına göre ve üzerinde yazan şekilde saklayın. Açıldıktan sonra her mamanın bir kullanım süresi vardır. Açtığınız tarihi üzerine yazdığınızda bu süreyi aşmadan çocuğunuza ya da bebeğinize mamasını yedirebilirsiniz.

 

Yorumlarınızı Bekliyoruz