Similac Mama

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Anne sütü bebekler için en iyisidir ve bebekli çağı süresince mümkün olduğunca anne sütü verilmelidir. Doğumdan itibaren anne sütüyle beslenemeyen bebekler için uygundur. Mamayı hazırlamakta kullanılacak tüm malzemeyi, biberon şişesini, emziğini ve kapağını sabunla iyice sudan geçiriniz. Similac mama özellikleri, aileler tarafından da bir hayli beğenilmektedir.

Similac Mama

İyice duruladıktan hemen sonra, hepsini 5 dakika kaynatınız. Mamayı hazırlayacağınız tezgâhı temizleyiniz. Doğru miktardaki daha önceden kaynatılmış ılık suyu arınık edilmiş biberona koyunuz. Ölçeği kutunun içine yerleştirip, doldurunuz ve temiz bir bıçak kenarı ile ölçekteki tozun seviyesini düzeltiniz (Similac 1’i ölçmek için bir tek kutu içindeki ölçek kullanılmalıdır).

Biberondaki her 60 ml su için 1 ölçek Similac 1 ekleyiniz. Tam çözünene kadar karıştırınız. Sıcaklığını denetim edip, bebeğinizi besleyiniz. 1 saat içinde kullanılmayan mamayı atınız. Bir ölçek averaj olarak 8,3 g toz alır. Mamayı hazırlamak ya da ısıtmak için hiçbir süre mikrodalga fırın kullanmayınız.

Ciddi yanıklara sebep olabilir. Hazırlanan mama kaşıkla da verilebilir. Similac mama kullananlar, bebeklerinin çok daha sağlıklı bir şekilde beslenmesinden dolayı bir hayli büyük bir memnuniyet yaşamaktadır. Açılmamış kutuyu düzgüsel oda koşullarında muhafaza ediniz. Kutunun altında yer edinen son tüketim tarihinden önce kullanınız. Kutu açıldıktan hemen sonra, 3 hafta içinde tüketilmelidir. Açılmış kutuyu kapalı olarak kuru ve serin bir yerde saklayınız. Açılmış kutular buzdolabında saklanmamalıdır.

Similac Mama 1

Hazırlanmış Similac alimentum mama saklanacaksa, üzeri kapatılmış olarak buzdolabında (2 C- 4 C) saklanmalı ve 24 saat içinde tüketilmelidir. Similac oda sıcaklığında bir saat içinde tüketilmeli, bir saat içinde tüketilmeyen mama atılmalıdır.  Similac ölçekleri, mama hazırlamayı kolaylaştırmak amacıyla dünyada standart olarak kullanılan 60 ml suya 1 ölçek konulabilen, büyük ölçekleriyle annelerin yanında olmaya devam ediyor.

0 – 2 haftalık bebekler için uygun doz 60 ml suyla 1 ölçek kullanılarak hazırlanmış olur ve 24 saat içinde en çok 10 defa verilmelidir. Similac mama kilo aldırır mı? Sorusuna karşın, düzenli olarak kullanılmasıyla bebeğin sağlıklı bir şekilde kilo almasına olanak tanır.

2 hafta ile 2 ay içinde olan bebekler için uygun doz 120 ml suyla 2 ölçek kullanılarak hazırlanmış olur ve 24 saat içinde en fazlaca 7 kere verilmelidir. 2 ay ile 6 ay içinde bulunan bebekler için uygun doz 180 ml suyla 3 ölçek kullanılarak hazırlanmış olur ve 24 saat içinde en oldukça 6 defa verilmelidir. 6 ay ve sonrası için 180 ml suyla 3 ölçek mama kullanılarak hazırlanmış olur ve 24 saat içinde en çok 5 defa verilmelidir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz