Regl Geciktirici

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Kadınlarda beklenen âdeti ötelemek için kullanılan bir tür kimyasal ilaçtır. Kadınların proteston hormonuna müdahale eden ilaç bir dönem ağrı yaşamanıza neden olur. Regl döneminde gecikme olsun istiyorsanız over isimli nitelendirilen yumurtalıklara müdahale gerekecektir. Kadının yumurtalıklarına ve hipofiz hormonlarına müdahale eden regl geciktirici ilaç çok titiz kullanılması gereken ilaçtır.  Regl geciktirici ilaç FSH hormonu salgılar.

Regl Geciktirici 1

Regl ilaçları özel laboratuvarlarda kontrol edilir. Dünyanın önde gelen ilaç markalarının ürettikleri ilaçları kafanıza göre kullanamazsınız. Kadının yumurtalıklarına kısa sürede müdahale eder. Regl geciktirici ilaç östrojen hormonunuza da müdahale ederek kanamanın zamanında oluşmasını engeller.

Bazal vücut ısısını kontrol etmeden de regl geciktirici ilaç kullanmamak gerekir. Sonuçta kadında regl geciktirici ilaç gereksiz yere kullanılırsa ateş yapar. Birçok kadının kullandığı regl geciktirici ilaçların isimleri aşağıda yer almaktadır.

Genelde kadınlar yaz tatili, için erken rezervasyon yaptırdıklarında ilgili ilaçları tercih eder. Kadının fizyolojik yapısına müdahale eden ilaçları mutlaka uzmanda onay alarak kullananız. Rahim içindeki östrojen hormonuna müdahale gerektiren, uterus kalınlığına göre gün sayısı değişen ürünün kullanımı her gün olmaz. İki günde bir toplamda 5 adet içilir.

Regl Geciktirici

Cinsel isteği olan kadınlarında kullandıkları ilaç isimleri aşağıdaki, gibidir. Kadın sağlığı ile ilgili olarak değişen ilaçların hepsinin kontrollü kullanılması gerekir. İlgili ilaçlar kadının siklus günlerini değiştirebilir. İlerisi için risk teşkil edebilir. Adet kanamasına müdahale etmek ise oldukça risklidir.

Dikkatli olmak gerekir. İlgili ilaçları kullandığını zaman bağışıklık sistemi üzerine de kötü sonuçlarla karışılabilirsiniz. Sık kullanılan adet geciktiriciler çok fazla halsizlik yapar.

 • Orivask 130 tablet
 • EstroGenolit Stoper
 • Bıg man Kapsülleri
 • Rhıno
 • Reterdant
 • Delaying Geciktirici Jel
 • KLG Geciktirir
 • Novagran geciktirici hap
 • Primolout
 • Boit Stoped

Regl Geciktirici 3

Ülkemizde Novartis isimli olan lider Araştırma kurumlarının da konu aldıkları ilgili haplar sürekli denetimden geçiyor. Sağlık alanında yapılan tüm araştırmaların hepsi kalitemizin artması adına gereklidir. Bazı ilaçlar kalp ve damar tıkanıklıkları yapabilir. Uzun yıllardır kullanılmaması gereken ürünlerdendir. Özellikle genç olan kızlarda uyku sorunu ve gaz spazmı yaptığı gözlemlenir.

Regliyiz geciktirici kullandığınız zaman sizi yatıştıran etkisi aslında rahatsız edicidir. Uyku sorunlarına neden olur. Yetişkinlerin veya gençlerin çok dikkatli kullanması gereken haplardır.

Regl Geciktirici İlaç

Regl geciktirici hap kadının uterus yani rahimdeki yumurtalıklarına müdahale eder. Dolayısıyla regl geciktirici hap kadının rahminden gelen kanamasının kontrolü engeller. Uterus iç zarındaki kanamayı durduran regl geciktirici hap adet kanamasını yaklaşık 7 gün boyunca geciktirir.

Eğer kadında 10 günden fazlaya öteleme meydana gelirse regl geciktirici ilaçlar size yaramıyor demektir. 1 sene içinde en az iki kere kullanılabilir. Çok daha fazlası kullanıma asla uygun değildir.

Regl Geciktirici 4

Regl geciktirir hap bazen hormonlara zarar verebilir. Sonuçta regl geciktirici ilaçlar adet döngüsünü 10 günden fazla ileriye atacak standartlarda olmaması gerekir. Adet gününün fazla uzaması demek kanamanın bir anda patlamasına ve sizin çok ağrı çekmenize neden olur.

Sonrasında ise regl geciktirici vücutta ödem oluşmasına neden olur. İlgili makalemizde regl geciktirici ilaç isimleri hakkında da bilgi alacaksınız. İlaçlara bakıldığı zaman aşırı derece yan etkisi olmaz.

 • Regl geciktirici ilaçlar dalağı olmayan kişilerde sıkıntı yapabilir.
 • Vücuttaki tüm mineralleri alan regl geciktiriciler bağışıklık sistemini alt üst eder.
 • Bazı kişilerde ise depresyona neden olur.
 • Tüketim miktarına dikkat edilmesi gereken haplardandır.
 • Bazı bayanlarda ise sindirim problemi oluşturduğu gözlemlenmektedir.
 • Kan şekerini hızlıca düşüren ilaçtır. Buna bağlı olarak tansiyon sorunu da yaşayabilirsiniz.

Yorumlarınızı Bekliyoruz