Oral Seks Nedir, Nasıl Yapılır, Hamilelikte Oral Seks? Oral Seks İle Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Oral seks ne demek? sorusu, her geçen gün çok fazla sayıda kişi tarafından yöneltilmektedir. Çeşitli istatistiklere bakılırsa, çiftlerin %70 den fazlasının cinsel organlarını ağızla uyardıklarını ve zevk aldıklarını saptıyoruz. Vücuttaki Cinsel organlarda hanımların klitoris başı ile adamların kamış (penis) başlangıcında birçok sinir ucu bulunmaktadır.

Oral Seks Nedir, Nasıl Yapılır, Hamilelikte Oral Seks? Oral Seks İle Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Çiftlerin bu bölgeleri ağız yolluyla uyarmasına oral sex denir. Ek olarak ağız da çok duyarlı bir organımızdır. Ağzın döl yolunu çağrıştıran haz verici bir özellikte olduğu bilinmektedir. Bu niçin oral ilişki taraflara çok zevk verir. Sex öncesi yapıldığında hazzı en üst seviyelere çıkartıp orgazm olma olanağını yükselttiği saptanmıştır.

Oral Seks Nasıl Yapılır?

Dili ve dudakları iyi bir halde kullanmak karşı tarafa çok büyük bir zevk yaşatacaktır. Erkeklerde penis ucu ve testislerde sinir uçlarının yoğun olmasından dolayı çok hassastır.

[reklam id=1]

Bu bölgeleri şehvetli yalamak, penisi yumuşak bir halde ve dişleri kullanmadan emmek dudakları bu aşamada lüzumlu sıkılığı ve vakumlamayı sağlayarak penisi kökten uca doğru ağızla adeta sıvazlamak oral sexin altın kuralıdır diyebiliriz.

Vücutta kırılgan noktalar vardır heyecan veren kulak memelerini, boynunu, dudaklarını hafifçe öperek ve ufak dil darbeleriyle yumuşak ve sakin hareketlerle boynundan göğsüne oradan da uyluklara kadar yavaşça ilerleyin. Dilinizle ıslak dokunuşlar kondurun arkasından ağzınızı açarak penisi kavrayın. Burada en önemli nokta ağzınız ve dilinizdir.

Oral Seks Nedir, Nasıl Yapılır, Hamilelikte Oral Seks? Oral Seks İle Bulaşan Hastalıklar Nelerdir? 1

Penisi kök kısmından başlayarak uca doğru güzelce ağız kaslarınızı çok sıkmadan kavrayın. Penisi ağzınızdan çıkarın ve bir tek dilinizi kullanarak penisi kökten uca kadar uzun uzun yalayın. Bir tek penisi değil tüm testisleri ve kasıkları kıvrım bölgelerini yalayın. Aynı zamanda kadına oral seks yaparken de bu denli hassas olunması gerekmektedir.

Hamilelikte Oral Seks Yapılır Mı?

Genel anlamda bu yöntem güvenlidir. Fakat eşiniz genital bölgenize fazla hava vermemelidir. Çok nadir olabilecek bir şeydir. Fakat bebeğin yaşamını etkileyebilir. Oral seks videolar izleyerek de bu konu hakkında kapsamlı bilgilere haiz olabilirsiniz.

Oral Seks İle Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Cinsel yolla bulaşan çok sayıda hastalık (STD); oral sex ile bulaşabilmektedir. Oral cinsellikte kondom, diş bariyeri (hanımlara meydana getirilen oral cinsellikte kullanılan bir bariyer) ya da öteki koruyucu bariyer şekillerinin kullanımı, cinsel yolla bulaşan hastalıkların bulaşma ya da bulaştırılma riskini düşürebilmektedir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar (CYBH; STD) ve öteki çok sayıda infeksiyon, oral sex ile bulaşabilmektedir.

Oral Seks Nedir, Nasıl Yapılır, Hamilelikte Oral Seks? Oral Seks İle Bulaşan Hastalıklar Nelerdir? 2

İnfekte bir penise haiz erkek ile oral sex yapılması, boğaza Chlamydia bulaşmasına nedenn olabilmektedir. Vajina ya da idrar yolları infekte olan bir hanım ile oral cinsellik yapılması, boğazda Chlamydia infeksiyonunun gelişmesine yol açabilmektedir. Rektumda infeksiyon görülen bir adam ya da hanım ile oral cinsellik yapılması, boğaza Chlamydia bulaşmasına niçin olabilmektedir.

Çok sayıda cinsel yolla bulaşan hastalık, oral sex ile bulaşabilmektedir. Sadece, sexüel aktivitenin spesifik tiplerine bakılırsa gerçek riskleri karşılaştırmak zor olsa gerek. Bu konum, oral sex meydana getiren çok sayıda insanoğlunun, vajinal ya da anal cinsellik yapmış olmasından meydana gelmektedir. Birkaç çalışmada, HIV dışındaki cinsel yolla bulaşan hastalıkların bulaşma riski penis, vajina ya da anüs üzerinde oral sex yapılması durumları karşılaştırılmıştır.

Çalışmalar; HIV bulaşma riskinin, infekte bir partner ile oral sex yapılmasının (oluşturan veya meydana getirilen), anal yada vajinal cinsel ilişki yapılmasından çok daha düşük bulunmuş bulunduğunu göstermektedir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz