Klitoris Nedir, Nerededir, Şişmesi, Estetiği Nedir?

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Klitoris, kadınların cinsel hayatı boyunca en çok önem verdiği bölgelerden birisidir. Klitoris nerede? Sorusuna karşın, vajinanın giriş noktasından 4 ya da 5 cm kadar ilerisinde bulunmaktadır. Derhal altında idrar deliği, onun altında da vajina girişi yer alır. Averaj 8 bin yöreında sinir içeren klitoris, cinsel haz almaya yarar.

Klitoris Nedir, Nerededir, Şişmesi, Estetiği Nedir? 3

 

Klitorisin boyutları kişiden kişiye değişebilir. Araştırmalar klitorisin boyu ile orgazm içinde bir ilişki kurabilmiş değil. Klitorisin büyüklüğü erkeklik hormonu ile ilgilidir ve hormon tedavisi sebebiyle klitoris büyümüş olabilir. Dışarıdan bakılmış olduğunda bu değişiklik gözle görülebilir.

Klitoris Nerededir?

Kadın klitoris bölgesi, cinsel hayatın çok daha zevk dolu geçmesini sağlamaktadır. Klitorisin boyutları bedenden bedene bakılırsa değişim gösterir. Çoğu süre klitorisin boyu 4-8 santimetre aralığındadır. Klitorisin büyümesi ile birlikte o bölgede bulunan sinirler de harekete geçer.

[reklam id=1]

Fakat bu durum, kişinin daha çok orgazm yaşayacağı anlamına gelmez. Klitorisin büyüklüğünün sebebi erkeklik hormonuyla ilgilidir. G noktası vajina girişinden 4-5 santim kadar içeride yer alır. Klitoris resimleri ile birlikte nerede olduğu çok daha net ve doğru bir şekilde de görülebilmektedir.

Klitoris Şişmesi Nedir?

Gerçekte hanımların en duyarlı bölgesi olan, boşalma ve orgazm oluşumunda merkezi öneme haiz çok önemli bir anatomik yapı olan klitoris hakkında çok konulmadığı için, çok azca data sahibi olunabiliyor.

Klitoris Nedir, Nerededir, Şişmesi, Estetiği Nedir? 1

Klitoris hanımların en kırılgan bölgesidir. Damar ve sinirlerden oldukça varlıklı bir yapıdır. Averaj 8000 sinir lifi bulunur. Bu lif yoğunluğu peniste bulunanın ortalama iki katıdır. Vücudun başka herhangi bir bölgesinde bu kadar yoğun sinir lifi yoktur. Bir tek hanımların çoğu cinsel organlarının yapısını bilmiyor. Çünkü ülkemizde cinsel eğitim verilmiyor. Bu da ileride cinsel problemlerin yaşanmasına yol açabiliyor. Klitoris resim ile birlikte, hem klitorisin yapısı görülebilmekte hem de klitorisin şişmesi gibi durumlar da oldukça net ve açıklayıcı bir şekilde anlatılmaktadır.

Hanımlarda en sık görmüş olduğumuz cinsel problemlerin başlangıcında boşalma ve orgazm problemleri geliyor. Aslen hanımlar kendi bedenlerini tanımadıkları, nelerden hoşlandıklarını bilmedikleri için partnerlerini de yönlendiremiyorlar ve bundan dolayı de boşalamıyorlar.

Oysaki klitoris hanımların orgazm olabilmesi için çok önemlidir. Hanımların boşalması ve orgazmı büyük ölçüde klitorisin ihtarları ile gerçekleşebiliyor. Oysa kadınlar, cinsel hayatlarında daha çok ruhunu okşayıp klitorisini de uyardıklarında aslına bakarsanız hanımlar rahatça boşalabiliyorlar.

İç dudak şişmesi, iç dudak ifadesi kullanıldığı süre vajinal bölge ile alakalı problemler akla gelmelidir. Vajinada kıvrımlar halinde bulunan dokulara iç dudak adı verilmektedir. İç dudakların tıp dilindeki adı ise labia minoradır. Vajinadaki iç dudaklar iki adettir. İç dudak kısmı damarlardan oluşmaktadır.

Klitoris Nedir, Nerededir, Şişmesi, Estetiği Nedir? 2

Klitoris, kadınların orgazm olmasını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda penisin de vajina içindeki hareketini olabildiğince kolaylaştırmaktadır. Her kadının vajina yapısı birbirinden farklı olduğu için klitoris yapılarında da farklılıklar söz konusu olabilmektedir.

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris orgazm olmanın en temel taşıdır. Orgazm olmanın kalitesini engellemesi, küçük ya da büyük olması gibi durumlarda ise çok sayıda kadın tarafından bu durumların düzeltilmesi istenmektedir. Burada fakat klitorisin cinsel ilişki esnasında daha rahat direkt temas sağlaması ve penis teması ile daha bayağı uyarılmasıdır. Labioplasti isteği ile gelen hastaların bir kısmı klitoris estetiği de talep etmektedir.

Sağlık problemi teşkil edilmediği sürece, klitoris estetiği yapılması da önerilmemektedir. Lokal anestezi ile birlikte yapılan bu ameliyat ise yaklaşık olarak yarım saat gibi bir sürede bitmektedir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz