Kızlık Zarı Dikimi Nedir, Nasıl Olur, Fiyatı Nedir? Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Akıntı Olur mu?

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Kızlık zarı dikimi en sık meydana getirdiğimiz genital bölge ameliyatlarının başında gelmektedir. Esas olarak kızlık zarı tamiri bekâretini kaybetmiş bir hanımın ilk ilişkiye girdiğinde gene bakire bir bayanda olduğu benzer biçimde kanama meydana gelmesini sağlamak amacıyla meydana getirilen bir ameliyattır. Kanamanın rengi, miktarı ve özelliklerinde değişiklik görülmez.

Henüz cinsel ilişkiye girmemiş bakire kızların da, ilk ilişki yaşadıklarında gelecek olan kanın miktarı ya da rengi konusunda da bir standart söz konusu değildir. Bu konuda merak eden kişiler için de, kızlık zarı dikimi videosu da internet sitelerinde yer almaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Olur?

Kızlık zarı dikimi kalıcı ya da geçici yöntemle yapılabilir. Kalıcı yöntemle kızlık zarı tamirine Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi, tamiri adı da verilmektedir. Bu bölgenin kanlanması gene vajinanın kendi damarları tarafınca olmaktadır. Fert ilk cinsel ilişki yaşamış olduğunda bu gene yapılandırılan kızlık zarı yırtılarak kanama meydana gelir.

[reklam id=1]

Kanama bakire bayanda olduğu şeklinde yırtılma sonucu o bölgedeki damarların hasar görmesi yardımıyla olur. Bundan dolayı bu ameliyat sık olarak uygulanmaz, daha çok kalıcı yöntem tercih edilir. Bu konu ile ilgili çok sayıda kızlık zarı dikimi video imkânı da bulunmaktadır.

Aslolan ve kalıcı olan kızlık zarı dikimi ise vajina iç yüzünden alınan flep ile meydana getirilen kalıcı kızlık zarı onarımıdır. Bu yöntemde vajina içinden yeni bir doku kaldırılır ve bu doku vajinal açıklığa yerleştirilir. Bu dokunun bir tek ufak bir kısmı açıkta bırakılır. Bu sayede kanama, tane kanamaları, vajinal akıntılar buradan çıkabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir, Nasıl Olur, Fiyatı Nedir? Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Akıntı Olur mu? 1

Kalıcı flep dokusu bir iki dikişle değil boydan boya dikişlerle tutturulmaktadır. Bu sayede dikiş açılması şeklinde bir konum yaşanmaz. Bu ameliyatı güzel duyu plastik cerrahların yapması daha uygundur. Çünkü flep denilen dokuyu kaldırmak bir tek bir plastik cerrahi bilgisi ve tecrübesi gerektirir. Hazırlanacak flebin boyutu, genişliği, alınacağı yerinin tespiti son aşama önemlidir. Böylelikle kızlık zarı dikimi anlaşılır mı? Sorusundaki endişe de en az seviyeye indirilebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Nedir?

Zarar görmesi için gene ilişki yaşanması ya da vajinaya giriş olması gerekir. Bir kadın, evliliğe ilk adımını attığında ilk gecede kanama olmaması bundan dolayı ailesi için de çok özsevi kırıcı bir durumdur. Bu ameliyatın sık yapılmasının esas sebeplerinden bir tanesi de ailenin bir bakıma onurunun da korunması amacıdır.

Kızlık zarı dikimi fiyat konusunda da, bu işlemin yapılacağı hastaneden hastaneye de değişkenlik göstermektedir. Bunun için, bu işlemi yaptırmak istediğiniz doktor ile görüşmeniz çok daha doğrudur.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Akıntı Olur mu?

Kızlık zarı düzgüsel bir cinsel ilişki ile sürtünmeyle, yabancı cisim ile mastürbasyonla, genital bölge alanına travma ya da tabip muayenesi ile yırtılabileceği benzer biçimde kimi süre hafifçe zedelenebilir, kısmi yırtılabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir, Nasıl Olur, Fiyatı Nedir? Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Akıntı Olur mu? 2

Düzgüsel şartlarda kızlık zarının yırtılması esnasında belli bir miktar kanama oluşması beklenir bir tek bazı kızlık zarı çeşitlerinde cinsel ilişkiye rağmen her süre kanama oluşmayabilir ve bu konum gerek kişisel sorunlara gerek aileyle ilgili ve evlilik problemlerine niçin olabilir. Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nedir? İlk kontrole kadar dikkat ediniz. Kokulu akıntı, sarı yeşil köpüklü akıntı, beyaz süt kesiği şeklinde akıntı ve kaşıntı var ise jinekolog doktorunuza muayene olunuz ilaç kullanmanız gerekmektedir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz