İlk Gece Hamile Kalınır Mı? Hamile Kalmamak İçin Neler Yapılmalıdır? Kanama Olmaması ve Korkusu Nedir?

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Prezervatif spermlerin vajinaya girmesini engelleyerek tesirini gösterir. Hanımların korunmasında hormonal yöntemler; doğum denetim hapı, koruyucu iğneler ve implanttan doğar. Doğum denetim hapları, 21 gün içilip, 1 hafta ara verilen yahut 28 tane ihtiva etmiş olduğundan ara verilmeksizin kullanılan formlara haiz bir korunma yöntemidir. Estrojen ve progesteron ihtiva ederler.

Cinsel beraberlik yaşayacağınız ortamın sessiz sakin olmasına ehemmiyet göstermelisiniz. Gerdek gecesi sex pozisyonlarına özellikle dikkat etmenizde yarar var. Gerdek gecesi yapılması ihtiyaç duyulan en önemli şeylerden birisi de cinsellik pozisyonlarını önceden kafanızda belirlemektir.

Bunları belirlerseniz cinsel beraberlik daha bayağı olacaktır. Köpük, jel, sprey, tablet yahut krem formunda çeşitleri bulunur.

İlk Gece Hamile Kalmamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Kanama beklenmesinin sebebi ise Kızlık Zarı’dır (Hymen).Kızlık zarları yapısal farklılık gösterir 6 çeşit kızlık zarı vardır. Elastik türde bir kızlık zarı ilk ilişkide elastik olmasından dolayı yırtılmayabilir. İlk cinsel ilişkide kanama olmamasının öteki bir sebebi ise kızlık zarının birazcık içeride olmasıdır.

Bazı durumlarda penis boyunun yetersiz olmasından dolayı Kızlık zarına kâfi düzeyde ulaşamadığından kızlık zarı yırtılmayabilir. Bu sadece Jinekolojik muayene sonucunda anlaşılabilen bir durumdur. Kimi zaman bir kaç cinsel tecrübe sonucunda kanama görülebilir.

İlk Gece Hamile Kalınır Mı? Hamile Kalmamak İçin Neler Yapılmalıdır? Kanama Olmaması ve Korkusu Nedir? 1

Evlilikte ilk gece coşkusu ile birlikte yaşanan cinsel ilişki esnasında çiftlerin korunması son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. İlk birkaç yıl evliliğinin tadını çıkarmak isteyen çiftler için korunmak oldukça mühimdir. Bu konuda ise genellikle prezervatif kullanımı önerilmektedir. Bunun dışında ise, doktor kontrolünde olmak şartı ile doğum kontrol hapları kullanılabilir.

İlk Gece Korunma Yolları Nelerdir?

Başarılı bir ilk gece için adam, kadının rahatlaması için elinden geleni yapmalı ve sabırlı olmalıdır. Çift uzun bir ön sevişme yapmalı ve hazır olduklarında şu demek oluyor ki hanımın vajinası ıslandığında, erkekte ise zevk suyu vardığında cinsel birleşmeye geçilmelidir. Cinsellikten konuşabilmek, çift için çok yararlıdır. Bizim toplumumuzda her şey el yordamıyla yapılıyor. Oysaki konuşabilmek için illaki mesele olması gerekmiyor. Tamamımız, çiftlerin her vakit konuşabilmelerini öneriyoruz. Çünkü konuşabilmek, cinselliğin en önemli adımlarından biridir.

İlk gece korkusu atlatıldıktan sonra, kadınların aklına ilk gelen şey ise ilk geceden hamile kalınmamasıdır. Bunun için ise günümüzde çok sayıda korunma yöntemi söz konusudur. Prezervatif kullanımı bu konuda son derece yaygın olmasının yanı sıra bunun yanında çok daha fazla sayıda korunma yöntemi de mevcuttur.

İlk Gece Hamile Kalınır Mı? Hamile Kalmamak İçin Neler Yapılmalıdır? Kanama Olmaması ve Korkusu Nedir? 2

İlk Gece Kanama Olmaması Nedenleri Nelerdir?

İlk cinsel ilişkide kanamanın olmaması, kültürümüzde ve öteki bazı kültürlerde hanımefendin bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul edilmektedir. Bu çok büyük bir yanılgıdır. Bu duruma her 100 genç kızdan birinde ve bir olasılık daha fazlasında rastlanabilir.

Her kadının rahmi birbirinden farklı olmakta olup, çok esnek ve rahmin ilerisinde bulunabilir. Bu da, ilk gecede kanama olmamasının nedenleri arasında yer alabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise, çiftlerin jinekoloji uzmanı ile görüşmesi de oldukça büyük bir ehemmiyete sahiptir.

İlk Gece Korkusu Nedir?

İlk gece korkusu en sık rastlanan korkulardan biridir. Erkek bu şekilde bir durumda genç hanımın canının yandığını hissettiğinde belli bir süre sonra girişimden vazgeçecektir.

İlk Gece Hamile Kalınır Mı? Hamile Kalmamak İçin Neler Yapılmalıdır? Kanama Olmaması ve Korkusu Nedir? 3

İlk gece korkusunun geçebilmesi için öncelikle erkeğin bu konuda bilinçli ve sabırlı olması gerekmektedir.Çiftlerin bu konuda birbiri ile konuşması ve kadınının rahatlatılması, son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Yorumlarınızı Bekliyoruz