Hamilelikte Cinsiyet Tahminleri

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Hamileliğin sevinciyle coşku dolu bir bekleyiş adım atar ve bu süreç içinde bebek hazırlıkları yaparken en önemli belirleyici faktörlerden bir tanesi bebeğin cinsiyetidir. Günümüz tıp teknolojileri çok ilerledi ve süre ulaştığında bebeğinizin cinsiyetini çok rahat bir biçimde öğrenebilmeniz mümkün.

Hamilelikte Cinsiyet Tahminleri 1

Bir tek insanoğlu çoğu vakit bebek cinsiyetini belli edene kadar gelişimini bekleyemiyor ve çeşitli yöntemlerle bebeğin cinsiyetini belirleme yolunda çalışmalarda bulunuyorlar. Hamilelikte cinsiyet tahmini ultrason ile yapılsa da, çok eski tarihlerden beri uygulanan cinsiyet belirlemedeki tahminler de söz konusudur. Bir tek normal olarak bu gelişmelerin tıbbi bir geçerliliği bulunmamakta ve bu veriler cemaat genelinde meydana getirilen araştırmalara bağlı olarak istatistiksel verilerden elde edilmektedir.

Yavrunuz dünyaya geleceği süre kız ya da oğlan olması ona karşı yaklaşımınızı ve ilginizi asla değiştirmeyecek olsa bile bu merak insanoğlunun coşku duygusunu daha çok arttırabilmektedir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz veriler ışığında bebeğinizin cinsiyetini hamilelik emarelerine bakılırsa tahmin edebilme şansınız mümkün olacak bir tek bu veriler tıbbi veriler değildir ve doğum meydana getiren anneler üzerinde meydana getirilen incelemeler sonucu elde edilmiştir. Hamilelikte cinsiyet tahmini ne zaman yapılır? Sorusuna karşın, genellikle 4. Ayın sonlarına doğru yanıtı verilebilir.

Bebeğinizin cinsiyetini en doğru şekilde öğrenebileceğiniz yöntem ultrasonografi yöntemi ile karın içindeki bebeğin detaylı şekilde incelenmesidir, bir tek bu sayede doktorunuz tarafınca meydana getirilen incelemelerle bebeğinizin süre vardığında cinsiyetini öğrenebileceksiniz.

Hamilelikte Cinsiyet Tahminleri 2

Hamilelik haberinden ondan sonra bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için beklediğiniz ehemmiyet içinde yaşamış olduğunuz coşku da yaşam boyu hoş anılarınızın arasına ekleyebilirsiniz. Hamilelikte cinsiyet tahmini testi yapılmadan, çok eski zamanlarda kullanılan tahminler ise şu şekildedir;

  • Oğlan bebek doğuracak hanımlar çoğu süre gebeliğin başlangıcında pek bir mesele ile karşı karşıya kalmazlar. Özellikle mide bulantısı şeklinde semptomlar erkek bebek doğuracak annelerde daha azca görülür. Ek olarak hamilelik süresince aşereceğiniz besinler içinde maksimum peynir, yoğurt ve süt ürünlerine aşerersiniz.
  • Erkek bebek emareleri içinde bir diğeri ise idrarın koyulaşması olarak bilinmektedir. Ek olarak karın bölgesinin üst tarafı oğlan doğuracak annelerde daha belirgin bir şekildedir.
  • Bebeğinizin kalp atış hızını siz hissedemezsiniz ve ne kadar attığını bilemezsiniz, bir tek doktor denetiminde kazanmış olduğunuz verilerden yola çıkarsanız oğlan bebeklerin kalp atış hızları 140’ın altındadır.
  • Erkek bebek doğuracak olan annelerin hissettiği en belirgin özelliklerden bir diğeri ise ayak bölgesinin normalden daha çok üşümesidir. Ek olarak bacaklarda bulunan tüylenmenin hızı daha çok artış gösterir.
  • Kız bebek doğuracak annelerde görülen emareler içinde en dikkat çekici olanlardan bir tanesi ise saçlarda kırmızı lekelenmelerin meydana gelebilmesidir. Ek olarak aşırı meyve tüketimi isteği ve tatlı tüketiminde artış görülür.

Hamilelikte Cinsiyet Tahminleri 3

  • Kız bebek gebeliklerinde çoğu vakit bebeğin kalp atış hızının 140 miktarında olduğu belirlenmiştir. Öteki taraftan kız bebeğe hamile olan annelerde çoğu süre bel bölgesinden değil kalça bölgesinden kilo alınması söz mevzusu olmaktadır. Bunun sebebi ise kız bebeklerin karın bölgesinin alt kısımlarına yerleşmesidir. Ek olarak belirtilerden bir diğeri ise sağ göğse oranla sol göğüsün daha büyük olması söz mevzusu olabilmektedir.
  • Lahanayı kaynatıp suyunu ayırın. Bu suyun içine birkaç damla idrarınızı ilave edin. Eğer suyun rengi mora dönerse erkek, pembeye dönerse de kız bebek olacak anlamına gelir.

Bu, sarımsak sevenlerin yapabileceği bir denetim. Bir diş sarımsak yiyin. Cildinizde yüksek oranda bir koku kalıyorsa oğlan bebek, kalmıyorsa kız bebek oluyor anlamına gelir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz