Hamilelikte Cinsel İlişkiye Girilir Mi, Hamilelikte Cinsel İlişkinin Faydaları ve Pozisyonları

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Hamileliğin fark edilmesiyle birlikte annelik içgüdüsü birazcık daha baskın hale gelir. İlk hamileliğini yaşayanlarda dışarıdan gelecek her türlü müdahalenin bebeğe zarar vereceği düşüncesi anne talibinin cinsel isteklerini köreltebilir. Oysa düzgüsel seyreden bir hamilelikte cinsel birlikteliğin hiçbir zararı yok. Hamilelikte cinsel ilişki olur mu?

Sorusuna karşın ise, genel bir yanıt vermekten ziyade, kadınların bu durumu öncelikle doktorları ile görüşmesi gerekmektedir.

Hamilelikte Cinsel İlişkinin Faydaları

Seks çoğumuz için aslına bakıldığında tabu. Hele hamilelikte çok sayıda fert için bu iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Hele seks yaşarken bu sual birçoğunun aklından hiç çıkmaz. Hamileyken cinsellikten soğuyan anne adaylarımız da çoğunlukta. Fakat bu biçim şeylerin yanı sıra kimi hamileler de kim bilir hayatlarında hamileliklerinden önce hiç yaşamadıkları kadar cinsel arzu duyarlar.

[reklam id=1]

Gebeler, hamileliğin her döneminde uyku problemleri yaşayabilirler. Özellikle, sık wcye gitme ihtiyacı gebeliğin ilk üç aylık döneminde çok rahatsız edicidir. Son üç aylık dönemde de anne adayı, iyice büyümüş göbeğinden dolayı rahat uyuyamayabilir. Bazı hanımlar da gebelikteki hormonal değişikliklerden kaynaklı uykusuzluk problemi yaşarlar. Gece uykusunu güzel almış bir anne sabah daha enerjik bir anne anlamına gelir.

Çabuk büyüyen rahim genel olarak vücuda büyük yük yükler, bu da kimi süre ağrılara sebep olur. Fakat cinsellik bu ağrıları engelleyebilir. Hamilelikte cinsel ilişki sonrası karın ağrısı gibi bir durum olması halinde ise, bir müddet dinlenilmesi de önerilmektedir.

Hamilelikte Cinsel İlişkiye Girilir Mi, Hamilelikte Cinsel İlişkinin Faydaları ve Pozisyonları 1

Çoğumuz bağışıklık sisteminizi ne şekilde güçlendirebileceğiniz mevzusunda bir şeyler söyler. Bilimsel araştırmalara göre sık sık sex oluşturan insanoğlu daha azca hasta oluyor. Pelvik tabanınız, leğen kemiğinizdeki tüm organları tutan bir tramboline benzer ve mesanenin denetimine destek verir. Sex yapmak pelvik tabanınızı güçlendirmeye destek sağlar. Orgazm pelvik kaslarda kasılmalara sebep olur.

Hamilelikte Cinsel İlişki Pozisyonları

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonu olarak en güvenli olanı ve anne adayı açısından en rahat olacağı pozisyonlardan biridir. Anne adayının baba talibinin üstünde rahat bir şekilde oturur pozisyonda olduğu ve bu şekilde kendi hareketlerini kendisinin denetim edebildiği sakin bir pozisyondur. Anne adayı bu pozisyonda elleriyle baba talibinin dizlerinden destek alır.

Bu destekle, yukarı kalkış ve inişlerini kolaylaştırıp kendi vücut ağırlığına bakılırsa rahatça düzenler. Bu pozisyonda denetim anne talibindedir. Hamilelikte cinsel ilişki videoları da bu konuda çiftlere yardımcı olabilmektedir.

Anne talibinin baba talibinin üzerinde ters oturması ile yaşanmış olan rahat bir cinsel ilişki pozisyonudur. Anne adayı gene son derece rahat bir durumdadır ve tüm denetim yine kendisindedir.

Hamilelikte Cinsel İlişkiye Girilir Mi, Hamilelikte Cinsel İlişkinin Faydaları ve Pozisyonları 2

Kendi ağırlığını kendi ayarlayarak iniş ve kalkışlarını düzenleyebilir. Bu pozisyon da hamilelikte güvenli ve rahat bir cinsel ilişki pozisyonudur. Çiftler tarafınca maksimum tercih edilen pozisyonlardan da biridir.

Hamilelikte cinsel ilişki pozisyonları olarak uygulanan, anne talibinin köpek şeklinde, elleri ve dizleri üzerinde adamın ön tarafında olduğu bu pozisyonda, tüm denetim bu kere baba talibindedir. Bu pozisyonda anne adayı elleri ve dizlerinin üzerinde eğilmiş olarak insanoğlunun ön tarafında yer alır.

Bu pozisyon anne adayı için rahat olsa da ilerleyen aylarda karın büyüdükçe öne doğru ağırlık meydana getirecek, bu da anne talibin hastalık verecektir. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mevzu ise baba talibinin cinsel ilişki esnasında çok sert hareketlerde bulunmaması gerektiğidir. Anne adayı için bu pozisyon, çok kırılgan bir pozisyondur. Denetim altında olmalıdır.

Yorumlarınızı Bekliyoruz