Hamilelik ve Doğum Videoları

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Günümüzde gelişen teknoloji ve sağlık hizmetlerinin sonucu olarak faklı türlerde doğumlar gerçekleştirilir. Her bir doğum çeşidinin uygulanışı farklı olsa da amaç anne ve bebeğin sağlıklı olarak birbirlerinden ayrılmasını sağlamaktır. Daha önce doğum yapmamış anne adaylarının merak ettiği doğum türleri hakkında doğum videoları internet üzerinden kolaylıkla bulunabilir.

Anne olmak isteyen bayanlar ya da anne olmak üzere olan hamileler, daha önce doğum yapmamışlar ise bu heyecan verici olay hakkında biraz ön bilgi almak isterler. Yazılı kaynaklardan ya da resimlerden aldıkları bilgileri daha detaylı şekilde de elde etmek ve incelemek isteyen anne adayları bu konuda hamile doğum videoları izleyebilirler.

Doğum öncesinde hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler, hamilelik dönemindeki bazı sıkıntılar ile başa çıkma yöntemleri ya da hamilelikte bebeğe yararlı pozisyonlar gibi konuları içeren videolar da izlenebilir.
Anne adayları bebeklerini dünyaya getirmeyi düşündükleri doğum türleri hakkında videolar izlemeden önce doktorlarına bilgi vermelidir.

Bazı anne adaylarında bu videolar olumlu etki yaratırken bazı anne adaylarında doğum korkusunun ortaya çıkmasına ya da var olan doğum korkusunun artmasına neden olabilir. Hamileler bu videoları izlerken her doğumun farklı olacağını bilmelidir. Doğum videosu izlerken kendini kötü hissettiğinde izlemeye son vermelidir.
Doğum ve hamilelik videoları video paylaşım sitelerinde ya da gebelik ile ilgili bilgiler içeren internet sitelerinde fazla sayıda vardır.

Bu videoların her biri değişik türde ve doğumlar hakkında bilgi verici düzeydedir. Anne adayları kendileri doğuma girmeden önce yapılacak işlemleri bu videolar ile görebilirler. Bilinçaltında kötü bir etki yaratacağını düşünüyorsanız doğumdan önce bu şekilde videolar izlemeyin ve çok fazla bilgi almayın. Doğum hakkında sadece doktorunuz ile görüşüp merak ettiklerinizi doktorunuz ile paylaşabilirsiniz.

Hamilelik ve Doğum Videoları 1

Endişelerinizi çekinmeden doktorunuz ile paylaşıp bilinçlenmek, daha kolay ve daha sağlıklı bir doğum gerçekleştirmenizi olumlu yönde etkileyecektir.

Hamilelik ve doğum videoları bazı hamilelik kurslarında da eğitimler sırasında kullanılabilir. Bu eğitimlerde anne adaylarının görsel olarak kendilerini doğuma hazır hissetmeleri sağlanır. Hamileler kendileri daha önce doğum yapmamış olsa da videolardan izledikleri kadar bilgiye sahip olarak bebeklerini dünyaya getirirler. Bu da hiç bilgisi olmayan anne adaylarından daha kolay ve daha bilinçli bir doğum gerçekleşmesini sağlar.

Bazı anne ve babalar bebeklerini ilk kucağa aldıkları günü ölümsüzleştirmek için doğum fotoğrafları ya da doğum videoları hazırlatabilirler. Doğuma gidiş anından bebeğin eve getirilişine kadar geçen süreyi kapsayan videolar, hem anne babanın hem de ilerleyen senelerde bebeklerin kendileri için güzel bir anı olacaktır.

Hamilelik ve Doğum Videoları 2

Anne ve babalar çocukları kaç yaşında gelirse gelsin bu ölümsüz anı tekrar tekrar hatırlayıp video ya da resimler ile en ufak detayları bile konuşabilirler.

Doğum videoları iki farklı şekilde hazırlanabilir. Birincisinde doğuma gidiş, doğuma hazırlık, doğum, doğum sonrası ilk kareler ve bebeğin evindeki ilk saatleri gibi resimler ile hazırlanan slayt videoları hazırlanabilir. Bu slaytta fotoğraflar arasına o gün ile ilgili küçük notlar yazılıp her bir anın seneler sonra bile hatırlanması sağlanabilir.

İkinci olarak ise özel kameralar ile yine aynı aşamaların video şeklinde çekilmesi ve birbirine eklenmesi şeklinde videolar hazırlanabilir. Günümüzde her iki tür doğum videosu da hazırlanmaktadır. Kendi doğum hikayenizi anlatan filminizi hazırlatmak için profesyonel destek alabilirsiniz.

Hamilelik ve Doğum Videoları 3

Ancak bu desteği almadan önce doğum yapacağınız hastanenin bu tür bir hizmete izin verip vermediğini araştırmanızı tavsiye ederiz. Bazı hastanelerde video ve detaylı resim çekmek yasak olabilir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz