Hamilelik için İncir Kürü

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Hamile kalmak, çocuk sahibi olmak için tıbbi tedavilerin dışında bazı bitkisel tedavi yöntemlerine de başvurulabilir. Özellikle tıbbi tedavilerden sonuç alamayan ya da yetersiz kaldığına inanan çiftler bitkisel tedavi yöntemlerini sıkça araştırıp denemekte. Hamilelik için bitkisel yöntemlerden birisi olan incir kürünü bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Hamilelik için incir kürü, çocuk sahibi olmak isteyen ancak bir türlü olamayan bayanlar için etkili yöntemlerden birisidir. Evde çok basit şekilde uygulanan bu kür, uygun şekilde yapıldığında çocuk sahibi olmak için olumlu etkiye yol açar. İncir kürünü denemek isteyenler için iki farklı tarif mevcuttur. Bunlardan birisi yetersiz sayıda olan yumurtaların sayısını arttırmak, diğeri ise yumurta çatlatmak için uygulanan incir kürüdür. Şimdi tek tek her iki tarife de kısaca göz atalım.

Yumurta Sayısını Arttırmak için İncir Kürü

Anne adaylarında yetersiz yumurta sayısından kaynaklanan gebe kalamama durumu için yumurta sayısını arttıracak incir kürü uygulanabilir.

Bu kür için ilk gereken malzeme 2,5 su bardağı klorsuz sudur. Suyun mutlaka içilebilecek, temiz su olmasına dikkat edin. Suyu bir kap içinde kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra suyun içine 8 adet ikiye bölünen kuru incir ilave edin. 20 dakika kabın ağzı kapalı olarak suyu kaynatın. Sonrasında elde edilen suyu ek öğünde ya da iki seferde tüketebilirsiniz. Ilık olarak yemeklerden 15 dakika önce bu kür suyunu içmeniz yeterlidir.

Yumurta sayısını arttırmak ve hamilelik için incir kürüne ne zaman başlanmalı sorusunun cevabı, kürün başarılı olması için önemlidir. Bu kür 25 gün olmak üzere iki sefer uygulanır. İki uygulama arasında 7 günlük bir süre bırakılması gerekir. Bu ara verilen yedi günlük sürenin adet dönemine denk gelmesine dikkat edilerek kür uygulanabilir.

Hamilelik için İncir Kürü

Yumurta Çatlatmak için İncir Kürü

Yumurtanın çatlamasına ve döllenmenin gerçekleşmesine yardımcı olmak için de incir kürü uygulanabilir. Yumurta çatlatmak ve hamilelik için incir kürü nasıl yapılır merak edenler için kısaca bu tariften de bahsetmek istiyoruz. Yumurta çatlatmak için 6 adet inciri ikiye bölün ve yarım litre yani 2,5 su bardağı suyun içinde kaynatın. 6 dakika bu şekilde kaynattıktan sonra bir adet taze havucu yuvarlak dilimleyerek kür suyunun içine ilave edin.

Bu şekilde de 4 dakika kaynatın. Daha sonra malzemeleri süzüp yemeklerden yine 15 dakika önce tüketebilirsiniz.

İncir kürünü uygularken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaların başında kürün mutlaka taze olarak o gün hazırlanmış olması gelir. Kürü hazırlayıp bir kaç gün sonra tüketmek, bir işe yaramayacaktır. Her gün düzenli olarak yemeklerden önce incir kürünü hazırayıp tüketmek gerekir. Kür için kullanılacak incirlerin üzerinde pudra şekeri benzeri maddeler varsa ilk olarak güzelce yıkanması gerekir. Yıkama işleminden sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bazı uzmanlar hamilelikte incir tüketmenin anne ve bebek sağlığı için çok faydalı olduğunu öne sürer. Bunun için zaman zaman anne adaylarına hamilelikte incir kürü tarifleri verilip uygulanması istenebilir. Bu durumda yine anne adayları taze olarak ve incirleri temizleyerek kürü hazırlayıp kullanmalıdır.

Hamilelik için İncir Kürü 2

Hamilelik öncesi ya da hamilelik sırasında incir kürü kullanmak için ilk olarak doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Daha sonra uygun görüldüğü şekilde incir kürünü uygulayıp bebek sahibi olma şansınızı arttırabilir ya da bebeğinizin daha sağlıklı dünyaya gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tıbbi tedavi yöntemleri ile birlikte her hangi bir bitkisel tedavi yönteminin uygulanmaması gerekir. Genel olarak iki farklı yöntem, farklı zamanlarda uygulanmalıdır. Bu şekilde uygulanan yöntemlerden görülen faydaların tespiti daha kolay olacaktır.

Yorumlarınızı Bekliyoruz