Hamile Kalmanın Yolları, Pozisyonları, Püf Noktaları Nelerdir?

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Çocuk sahibi olmak, hemen her çiftin en büyük isteklerinden birisidir. Kendisini hazır hisseden çiftler ise, çocuk sahibi olmak için birçok yolu denemeye devam etmektedir. Hamile kalmak için çok sayıda uygun sex pozisyonu olmasının yanı sıra, hayat düzeninde de yapılan birçok düzenleme ile birlikte daha kolay bir şekilde hamile kalmak mümkündür.

Hem bayağı bununla birlikte akılda kalıcı ve tesiri en yüksek olmaları sebebiyle, bu tavsiyeleri uygulamanızda yarar var. Hamile kalmanın yolları yorumlar ile birlikte de birçok çiftin denediği yöntemleri deneyebilir ve siz de hayalini kurduğunuz aileye sahip olabilirsiniz.

Hamile Kalmanın Pozisyonları Nelerdir?

Hamile kalmanın yolları pozisyonları resimli olarak da çok sayıda internet sitesi üzerinde de yer almaktadır. Böylelikle çiftler bu resimlerden yardım alarak da, bu pozisyonları yerine getirebilir. İşte en çok işe yarayan hamile kalmanın yolları pozisyonları şu şekildedir;

  • Kadın, sırt üstü olacak şekilde yere uzanır ve bacaklarını da düz bir şekilde birleşik olarak yere uzatır. Erkek de kadının üzerine uzanarak, bacaklarını ayırır ve ilişkiye girerler. Bu pozisyon esnasında hem kalçadan destek alınabilir hem de kadınlar yatağın başından tutarak daha zevkli bir pozisyon haline çevirebilir.
  • Kadın sırtı yere değecek şekilde uzanarak dizlerini de kendisine çeker. Erkek de, dizleri üzerine çökerek eşinin kalçasını kendisine doğru çekmeli. Bu pozisyonda, kadının bacaklarını eşinin omzuna doğru uzatması da, spermin yumurtalıklara daha kolay bir şekilde gitmesine olanak tanır.
  • Hanım uygun yükseklikte bir yere uzanır. Adam kadının önünde durur ve hanım ayaklarını insanın ayaklarına uzatır. Hanım elleriyle destek alarak kalçasını kaldırır. Adam ne kadar güçlü ise birleşme o denli zevkli hale gelir. Hamile kalmak için uygun bir pozisyondur.

 Hamile Kalmanın Yolları, Pozisyonları, Püs Noktaları Nelerdir?

  • Adam sırtüstü bacaklarını birleştirerek uzanır. Hanım adamın üzerine oturur ve geriye doğru kollarına dayanır. Hanım ritmik bir şekilde hareket eder. Erkek boşaldıktan hemen sonra hanım bir süre kıpırdamadan durur.

Hamile Kalmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Tertipli sex yaşamı, tam yumurtlama döneminizde spermlerle yumurtanızı bir araya getirme şansınızı artıracak. Özellikle hamile kalmak isteyen hanımefendilerin ovulasyon günlerini daha bayağı tespit etmelerini sağlayacak bir yol daha var. Hamilelik şansını artıran yumurtlama dönemlerinin tespitinde tükürükten ovulasyon testini kullanabilirler.

Çiftlerin karşılıklı olarak alkol ya da sigara gibi zararlı alışkanlıklarını da kesinlikle bırakması gerekmektedir. Neticede sperm kalitesi de çok önemlidir. Hamile kalmanın yolları video halinde de oldukça kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

Rejim yapıyorsanız derhal bırakın ve varlıklı bir beslenme düzeni oturtmaya çalışın. Seksten ondan sonra, minimum 5 dakika süresince, yatakta uzanın. Bu, sizin hamile kalma şansınızı yükseltecektir. Bir kadının yumurtlamasından önceki 5 gün, maksimum doğurgan olduğu zamanlarıdır. Bu sürede yapabildiğiniz kadar çok seks meydana getirmeye çalışın. Partneriniz her seksten ondan sonrasında 48 saat kadar dinlenmelidir. İsterseniz bir uzmanla program çıkarıp sex düzeninizi ona göre gerçekleştirebilirsiniz.

 Hamile Kalmanın Yolları, Pozisyonları, Püs Noktaları Nelerdir? 1

Kararlı olmak bebek sahibi olmak adına son aşama önemlidir. Hamile kalma şansı, her şey yolunda olsa dahi kadınlar için % 30’dur. Bu sebeple de ilk başlarda olmaması durumunda umutsuzluğa kapılmamak gerekir.  Ağrı kesici de dahil olmak üzere, hamile kalmayı planladığınız dönem boyunca ilaç almamaya da özen göstermeniz gerekmektedir.

Folik asidin kullanımı için ise, hamile kalmayı planlamadan yaklaşık 3 ya da 4 ay öncesinden kullanılmaya başlanması da önerilmektedir. Fakat folik asit kullanmadan önce ne olursa olsun doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

Yorumlarınızı Bekliyoruz