Emzirme Yastığı

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Emzirme yastıkları yeni anne olmuş; eskilerin deyimiyle acemi anneler için oldukça önemlidir. Sonuçta bir bebeği sevmekle ona bakmak arasında dağlar kadar fark vardır ve bunu en iyi anneler bilir. Hamileliğin verdiği sıkıntılar ve doğum bir yana, emzirmek de başlı başına zahmetli bir iştir. Sütün gelmemesi, süt damarlarının tıkanması, bu tıkanıklığın verdiği sancılar, ağrılar, sonrasında bebeğin memeyi tutamaması gibi olumsuzlukları yaşamak mümkündür.

İşte bu gibi durumlar girişimcilerin dikkatini çekmiş olacak ki, çeşitli şekillerde emzirme yastıkları tasarlamışlar. Ancak yine de bu emzirme yastıklarının nasıl kullanıldığını tam olarak bilmeyen anneler vardır. Bakalım emzirme yastığı nasıl kullanılır.

Emzirme Yastığı Nasıl Kullanılır?

Emzirme yastıklarının farklı şekillerde tasarlandığını söylemiştik ancak bunların arasında en çok tercih edileni hilal şeklinde olanlarıdır. Emzirme yastıkları bele dolanır ucu açık olan kısımlar arkada kalacak şekilde bele sıkıca sarılır ve bebek emzirme yastığı üzerine konularak emzirilen kısımda kalan kol yardımı ile de bebeğin başı desteklenir. Böylece emzirme yastığı kullananlar sürekli eğilip doğrulmak zorunda kalmayacakları için de emzirirken sırt ağrısı çekme gibi bir sorunla karşılaşmayacaklardır.

Emzirme Yastığı 2

Bebek emzirme yastıkları bebek mağazalarının neredeyse tamamında satılmaktadır ancak dikişten biraz anlayan annelerin de kolaylıkla ve neredeyse en fazla bir saat içinde kendilerinin de dikebileceği bir yastık tasarımıdır. Tek yapmanız gereken belirlediğiniz bir kumaşı ortadan ikiye katlayıp bir kalem yardımı ile hilal şekli vererek bu şekli çıkarmak ve yaklaşık 1 cm boyutunda dikip ters çevirmek ve son olarak da içini doldurmaktır. İşte bu kadar basit. Ancak “gebeliğim yeterince zor geçti, doğumda çok acılar çektim bir de bununla uğraşamam” diyenler elbette ki güvendikleri bir markanın emzirme yastıklarını satın alabilirler.

[reklam id=1]

Bebek emzirme yastıklarını ister satın alın ister kendiniz tasarlayın malzemesinin muhakkak %100 pamuk olmasına ve iç malzemesinin de bebeği terletmeyecek nitelikte olmasına çok dikkat edin. Özellikle elyaf ürünlerden uzak durmanız, mümkünse yün dolgulu yastıklar tercih etmeniz de önerilmektedir.

Emzirme Yastığı 1

Emzirme Yastığı Fiyatları

Emzirme yastığı fiyatlarını öğrenmek için öyle mağaza mağaza gezmeye gerek yok biliyorsunuz. Artık internet denen mucize sayesinde istediğiniz her bilgiye ulaşabilmeniz mümkün. Her üründe fiyat skalası kaliteye ve markaya göre değişkenlik gösterir. Gerçekten de bu her üründe böyledir. Sadece bebek ürünlerinde değil ne alırsanız alın piyasada türlü markaların türlü fiyat seçenekleri ile karşılaşırsınız. İşte emzirme yastıklarında da durum böyledir. Piyasada bu gün bir çok bebek ürünü dizayn eden marka var ve her biri kendi fiyatlarını belirleyerek pazara sunmuş durumdalar. Burada önemli olan en kalitelisini bulabilmektir. Sözün özüne gelirsek emzirme yastığı fiyatları 15 TL’den başlayan ve aşağı yukarı 60 TL’ye varan bir aralığa sahiptir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz