Çocuk Yapmak İçin Uygun Pozisyonlar

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Kadınların, herhangi bir sorun olmaması halinde bir ay içerisinde gebe kalabilme ihtimali genellikle %25 oranında olmaktadır. Çiftler informasyon eksikliği sebebi ile yapmış oldukları bazı davranışlar yöntemiyle bu olasılığını azaltabilirler. Gebelik isteyen çiftler için cevaplandırılması gereksinim duyulan ilk sual en uygun vaktin ne olduğudur.

Çocuk Yapmak İçin Uygun Pozisyonlar 1

Tertipli tane gören hanımlarda yumurtlama genel anlamda tane döngüsünün 14. Gününe denk gelir. İlişkinin her gün önerilmemesinin sebebi insanoğlunun sperm standardını düşürmemektir. Her ilişkiden önce adamın minimum 48 saat süreyle boşalmaması özellikle sperm sayısı düşük yahut sınırda olan erkekler için yararlıdır. Alınabilecek başka bir önlem de birlikteliğin sabah olmasıdır.

Boşalmanın olmadığı geceyi takip eden sabah insanın sperm düzeyleri en yüksek sayıdadır. Sadece bu ilişkiler yaşanırken “bugün ne olursa olsun ilişkide bulunmamız gerekir” şeklinde stres yaratmak gebelik açısından negatif tesir gösterir.

Bu stresi gidermek için vakıa kendi kendine bırakmak ya da egzersiz, yürüyüş şeklinde stres giderici faaliyetlerde bulunmak gereklidir. Unutulmamalıdır ki üreme sistemini yöneten tüm hormonlar hem fizyolojik bununla beraber ruhsal strese karşı hassastır.

Gebelik için uygun ehemmiyet saptandıktan hemen sonra ikinci basamak cinsel birleşmenin şeklidir. Birçok pozisyon gebelik için uygun ortam yaratmaz. Düzgüsel bir ilişki sonrası gebelik oluşabilmesi için spermlerin vajinaya uygun şekilde bırakılması ve vajinanın spermlerin rahim içine doğru ilerleyebilmesi için çocuk yapmak için en uygun pozisyonlar halinde durması gerekir.

Çocuk Yapmak İçin Uygun Pozisyonlar 2

Oturur pozisyonda, kadının üstte olduğu ya da ayakta olan cinsel ilişkiler gebelik elde etmek için uygun değildir. Rahat hamile kalmak için en uygun cinsel pozisyonlardan birisi Misyoner pozisyonunda (insanın üstte olduğu) ilişki pozisyonudur.

Bayağı hamile kalmak için en uygun cinsel pozisyonlardan birisi de diz dirsek pozisyonundaki cinsel ilişki pozisyonudur. İlişki daha sonra sırt üstü yatarak, spermlerin beklemesini sağlayın. Çocuk yapmak için en uygun pozisyonlar resimli olarak çok sayıda internet sitesi üzerinde de yer almaktadır.

Gebelik elde etmek isteyen çiftler bundan dolayı ilişki esnasında bazı etkinliklerden kaçınmalıdırlar. Bu biçim şeylerin başlangıcında oral cinsellik gelir. Sperm içerisindeki dölleme kabiliyeti, tükürük gibi enzimler ile bozulabilmektedir. Benzer şekilde anal cinsellik de sperm aktivitesi üzerinde negatif tesir yaratabileceğinden bu tür ilişkilerden kaçınılmalıdır.

Çocuk Yapmak İçin Uygun Pozisyonlar 3

Gene benzer mekanizma ile ilişki esnasında kullanılabilen kayganlaştırıcılar da sakıncalıdır. Özellikle petrol bazlı olan vazelin, masaj yağları benzer biçimde maddeler ne olursa olsun kullanılmamalı, kesinlikle kayganlaştırıcı kullanılması gerekiyor ise su bazlı olanlar tercih edilmelidir.

Eğer ilişki sonrası hanım derhal ayağa kalkarsa fazla miktarda meni dışarıya kaçacaktır. Spermler rahim ağzına ulaşacak kâfi süre bulamadıkları için bu konum gebelik elde edilmesi açısından önemlidir. Hamile kalmak isteyen bir hanım ilişkiden derhal ondan sonra ayağa kalkıp idrar meydana getirmeye ya da yıkanmaya gitmemelidir. İdeal olan kalçalarının altına bir yastık koyarak 20-30 dakika kadar yatmasıdır.

Erkeklerin meni miktarlarında düşüş olmaması adına, boşalma sonrasında kendisini geriye çekmemesi de önerilmektedir. Bu gibi çocuk yapmak için en uygun pozisyonlar resimli olarak anlatılmaya devam etmektedir. Vajina, dışarıdan herhangi bir müdahale yapılmasına gerek kamadan kendisini temizleyebilme yeteneğine sahip olan bir organdır.

Çocuk Yapmak İçin Uygun Pozisyonlar 4

Bir tek gebelik isteyenlerde değil herhangi bir hanımda vajinal duş önerilmez. İlişki öncesi meydana getirilen duş Vajen pH’ı değiştireceğinden gebelik şansını negatif yönde etkisinde bırakır. Spermin hayatta kalma şansı tehlikeye girer, ilişkiden derhal sonra meydana getirilen duş ise spermleri ortamdan uzaklaştıracağından, şansı azaltır.

Yorumlarınızı Bekliyoruz