Cinsellik Nedir, Nasıl Başlar, Neden Azalır, Kürtaj Sonrası Cinsellik, Hamilelikte Cinsellik, Kadınlarda Cinsellik Nasıl Olur?

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Cinsel birleşme, bazı zamanlarda üreme amacıyla bazı zamanlarda da yalnız zevk amacıyla meydana getirilen, insanın sertleşen organının hanımefendin vajinasına girmesi ile oluşan ve her iki tarafa da zevk veren bedensel bir aktivitedir. Cinsel ilişki, mutlu bir birlikteliğin ya da mutlu bir evliliğin anahtarıdır. Her ne kadar erkekler cinsel ilişkiye daha düşkün şeklinde görünseler de hanımlarda minimum erkekler kadar cinsel ilişkiye düşkündürler.

Özellikle hanımların yaşayacakları ilk cinsel edinim çok önemlidir. Bu ilk deneyim gelecekteki sex yaşamını negatif da etkileyebilir, pozitif yönde da etkileyebilir. Evlilik cinsellik ile birlikte son derece heyecanlı bir olaydır.

Cinsellik Nasıl Başlar?

İnsanın penisinin sertleşmesi İlk olarak beyinde adım atar. Omurilikten geçerek cinsel organa uyarı verir. Bu sayede penis sertleşir. Hanımlarda da coşku artarak meme uçları sertleşmektedir. Ek olarak memelerin hacmi de büyümektedir. Hanımlarda ki dış dudakta şişerek açılır ve cinsel birleşme için hazırlanmış olur.

[reklam id=1]

Cinsellik Neden Azalır?

Testosteron eksikliği, beslenme şişmanlık, bazı ilaçlar hanım ve erkekte iktidarsızlığa yol açıyor. Bir tek aslolan önemlisi istek azlığının hastalık emaresi olduğudur. Sağlıklı bir cinsel hayat, hem kadın hem de erkeklerde gençleştirme etkisini de beraberinde getirmektedir. Gerçekten de meydana getirilen çalışmalar ve araştırmalar tertipli cinsel yaşamın hormonlar üzerindeki tesirini kanıtlıyor.

Kürtaj Sonrası Cinsellik Nasıl Olur?

Gebelik durumunun sonlanmasından kısaca kürtajdan daha sonrasında cinsel ilişki ne vakit başmalıdır, uzman hekimler bu zamanda 10 gün süresince beklemeyi tavsiye ederler.

Cinsellik Nedir, Nasıl Başlar, Neden Azalır, Kürtaj Sonrası Cinsellik, Hamilelikte Cinsellik, Kadınlarda Cinsellik Nasıl Olur? 2

Kürtajdan ondan sonrasında cinsel birlikteliğin zararları oluşmaması adına ve enfeksiyon kapılmaması adına bu süre beklenmelidir. Kürtaj ondan sonrasında cinsel ilişki yasağı 10 gün süresince havuza ve denize girmek mevzusunda da bulunmaktadır. Enfeksiyon çok büyük problemlerin yaşanmasına sebep olur. Bunun tedavisi de çok zor olsa gerek. Bundan dolayı kürtaj sonrası cinsel ilişki girmek problemlerin başlamasına sebep olur.

Ek olarak kürtaj sonrası sex derhal hamile kalma riski de taşımaktadır. Uygulama sonrası sevişme sürecine prezervatifle girmek de kürtaj sonrası cinsel ilişki zararları kapsamında yasaktır. Sevişme işlemi için ne olursa olsun minimum 1 hafta yahut 10 gün süresince beklemek gerekir.

Hamilelikte Cinsellik Nasıl Olur?

Gebelikte cinsellik yaşamanın anne karnındaki bebeğe birçok hasar verebileceği konusunda birbirinden farklı tereddüt de söz konusu olabilmektedir.

Cinsellik Nedir, Nasıl Başlar, Neden Azalır, Kürtaj Sonrası Cinsellik, Hamilelikte Cinsellik, Kadınlarda Cinsellik Nasıl Olur? 1

Bundan dolayı tüm anne adaylarının aklında istisnasız hamile hanım cinsel ilişkiye girebilir mi sorusu vardır. Fakat meydana getirilen bilimsel çalışmalar gebeliğin herhangi bir haftasında bu tehditlerin olmadığını gösterir.

Kadınlarda Cinsellik Nasıl Olur?

Cinsel isteğin oluşmasında hanım vücudunda çok sayıda değişiklik olur. Hanım beyninin uyarması, istemesi ve orgazma ulaşması adam beyninden daha değişiktir. Bayanın cinsel doyuma ulaşması adama bakılırsa birazcık daha uzundur. Cinsellik testi, gibi bir durum olmadığı için ilk an her zaman heyecan dolu olmaktadır. İlk an heyecanlanma ve ihtarla safhasıdır.

İlk önce hanımda arzu olmalıdır. Bu arzu beyinde adım atar. Hanım bu aşamadan daha hemen sonra uyarma kısmına geçer ki bu da partnerinin yaptığı dokunuşlarla adım atar. Kadın bu ihtarla safhasını fizyolojik olarak da hisseder. Vücudunda özellikle alt bölgesinde hisseder.

Cinsellik Nedir, Nasıl Başlar, Neden Azalır, Kürtaj Sonrası Cinsellik, Hamilelikte Cinsellik, Kadınlarda Cinsellik Nasıl Olur?

Bir sonraki an ikinci an olan yayla safhası denilen aşamadır. Bu noktada hanımefendin boşalması ve orgazma yetişmesine yardımcı olan an adım atar. 10 sn. Devam eden bu safhadan daha hemen sonrasında hanım boşalma ve orgazm dediğimiz aşamaya geçer.

Yorumlarınızı Bekliyoruz