Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Kategoriler
3245

Her ne kadar modern yöntemlerle cinsiyet birkaç saniye içerisinde belirleniyor olsa da,kimi ebeveynler Çin takvimi cinsiyet hesaplama hakkında bilgi sahibi olmak isterler. Elbette bu hesaplama yöntemleri kati sonuçlar ihtiva etmez. Büyük ölüde tahmine dayalıdır ve kimi zaman hata olabilmektedir.

Çin halkının tam 700 yıldır yaptıkları bu gelenek hemen hemen büyük oranda doğru tahmin sunmaktadır. Çin takvimi cinsiyet hesaplama İle sizde rahatlıkla bebeğinizin cinsiyetini önceden öğrenebilirsiniz. Bu yöntem yıllardır ülkemizde de uygulanmakta ve genellikle bayanlar tarafından tutulmaktadır. Çin takvimi  kullanarak bebeğinizin cinsiyetini hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Genellikle doğru çıktığı düşünülse de bu konuda çok itibar etmemekte fayda vardır.

Bu yöntem yıllardır ülkemizde kullanılan bir yöntemdir. Meraklı anne adayları için birçok internet sayfasında Çin takvimi cinsiyet hesaplama otomatik olarak yapabilirsiniz. Çok basit birkaç bilgi sonrası bebeğinizin Çin takvimi cinsiyet belirlemesini yapabilirsiniz. Bu işlem için sizin doğum tarihiniz ve son adet döneminiz kullanarak Çin takvimi cinsiyet hesaplama yapabilir ve bebeğinizin cinsiyetini öğrenirsiniz. Çin takvimi hesaplama ilkelerinden hareketle ortaya çıkarılmış çok farklı takvimler de mevcuttur ve bu takvimler köken itibariyle buraya dayanmaktadır.

[reklam id=1]

Şuan hamile değilsiniz ve ileriki bir tarihte hamile kalmayı planlıyor ve bebeğinizin cinsiyetini kendiniz belirlemek istiyorsanız yine bu yönteme başvurarak bebek cinsiyetini belirleyebilirsiniz. Doğum tarihiniz Çin takvimi cinsiyetinizi bulmak için kullanılırken son adet tarihi ise hamile kaldığınız aya göre cinsiyet belirlemesi yapar. Tabii ki söylediğimiz gibi bunların bilimsel bir dayanağı yoktur, geleneksel olarak genel geçer yargılara ve istatistiklere göre işleyen bir sistem söz konusudur.

Çin takvimi uygulaması en erken 18 yaş gurubu için geçerli iken en geç 45 yaş olan kişiler kullanabilir. Bu takvimden yararlanmak isteyenler öncelikle kendi Çin takvimine gere yılı ve ayı bulmalı ve sonra ise bebek cinsiyeti hesaplaması yapmalılar. Bu yöntem nerede ise yedi asırdır kullanılan bir yöntemdir. Nasıl kullanıldığı ve nasıl doğru tahminlerde bulunduğu sırrını koruyan bu yöntem bütün bayanların erken öğrenme konusunda bir avantaj sağlamaktadır.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama 1

Bu yöntemi uygularken mart ayından sonra doğanlar kaç Çin yaşında olduğunu hesaplamalı ve sonrasında bebek cinsiyetini hesaplayabilirler. Bu kadar kafa karışıklığı yaratmamak ve kendinizi zorlamamanız adına internet sayfalarında otomatik hesaplama yöntemi ile hem kendi  yaşınızı hem de bebek cinsiyetinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Çin takvimi uygulaması yapan bayanların yorumlarının çoğunda doğru olduğuna göre bir algı olsa da siz yinede bebek hazırlığı yapmak için doktorunuzdan gelecek doğru cevabı beklemeli ve onun doğrultusunda hareket etmelisiniz. Yüzdelik dilimde genellikle doğru olduğu söylense de yanlış çıkma olasılığını düşünerek hareket etmeli ve hazırlığınızı boşa çıkarmamalısınız.

Siz de Çin takvimi cinsiyet hesaplama metotlarını kullanarak bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirisiniz. Mucizevi biçimde bu takvimin ortaya koyduğu sonuçların büyük ölçüde doğru olduğu kanıtlanmıştır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, bebeğinizin rutin kontroller esnasında cinsiyeti hekim tarafından zaten belirlenmektedir. Bu bilgiyi hekimden de alabilirsiniz.

Çin Yaşı Hesaplama

Çin takviminde cinsiyet hesaplama için çin yaşına ihtiyaç duyulmaktadır. Çin yaşınızı alttaki hesaplayıcıdan doğum tarihinizi girerek öğrenebilirsiniz.

Hamile Kaldığınız Ayı Hesaplama

Çin yaşınızı hesapladıktan sonra, hamile kaldığınız ayı belirlemek için hesaplama tablosunu kullanabilirsiniz.

Yorumlarınızı Bekliyoruz