Çin Takvimi

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Kategoriler
3470

Çin Takvimi

 Gebelik döneminde doğacak bebeğin cinsiyet tahmini için faydalanılan yöntemlerden birisi de Çin takvimi yöntemidir. Dünyada pek çok insan, Çin’de 7 asrı aşan bir süredir kullanıldığı bilinen bu yöntemle erken dönemde bebek cinsiyeti tahmini yapmaya çalışmaktadır. Günümüzde cinsiyet tahmini hatta kesin tanısı modern ultrason cihazlarıyla yapılabiliyor ancak bunun için hamileliğin en erken 15. Haftasını doldurmak gerekiyor. Bu yüzden pek çok anne baba, bebek cinsiyeti belli olana kadar beklemektense merak gidermek adına Çin takvimi yönteminden faydalanmaktadır. Çin takvimi cinsiyet hesaplama yönteminin doğruluk oranının %80 civarında olduğu kabul ediliyor. Çin takvimi yönteminde annenin yaşı ve gebeliğin başladığı ay bilgilerinden yola çıkılarak bebek cinsiyeti üzerinde tahmin oluşturulmaktadır.

Çin Takvimi Hesaplama

Çinliler cinsiyet hesaplama sistemini 700 yıldan fazla zamandır kullanmakta ve bu takvime göre hamile kalındığında bebek cinsiyet tahmini hususunda %90 isabet sağlandığını söylemektedirler. Çin takvimine göre cinsiyet tahmininin en fazla doğruluk payı olduğuna inanılan yöntemlerden biri olduğuna inanılıyor. Çin takviminin orijinal şekli ise, Çin’in Pekin eyaletinde bulunan bir üniversitede muhafaza ediliyor.

Çin takvimine göre cinsiyet belirleme anne yaşı ve annenin hangi ayda hamile kaldığı ile saptanmaktadır. Çin takvimine göre anne 18 yaşındaysa erkek bebek dünyaya getirme olasılığı daha yüksektir. Eğer gebe kalınan ay ocak ve mart aylarıysa bebek cinsiyetikız; diğer 10 ayda ise, erkek olma ihtimali %90’dır. Yine bu takvime göre, anne 21 yaşında ise, Ocak ayı dışında bebek cinsiyeti kız olma ihtimali son derece yüksektir.

Cin takvimi3

[reklam id=1]

İnternet ortamında ilgili sitelerde otomatik hesaplayıcılar Çin takvimi tablolarıyla da hesaplama yapabilirsiniz.

Çin takvimi hesaplama, Çin takvimine göre cinsiyet belirleme, cinsiyet hesaplama gibi yöntemlerinin her ne kadar isabetli olduğu söylense de yine de bu yöntemin doğruluk ve kesinliği bilimsel anlamda net olarak ispatlanmamıştır. Bu yüzden bebeğinizin cinsiyet tahmini hususunda, ultrason gibi günümüz modern tıp yöntemlerinden faydalanmanız daha şaşmaz sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Çin Yaşı Hesaplama

 

Hamile Kaldığınız Ayı Hesaplama

 

Çin yaşınızı ve hamile kaldığınız ayı aşağıda bulunan çin takvimi tablosunda karşılaştırarak bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz.

cin takvimi1

Yorumlarınızı Bekliyoruz