Çin Takvimi Hesaplama

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Kategoriler
2725

Hamile kalan bayanların bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenmek için başvurduğu yöntemlerden biri de Çin takvimi cinsiyet hesaplama yöntemidir. Bu yönteme göre, annenin yaşı ile orantılı olarak hangi ayda hamile kaldığına göre, bebeğin cinsiyeti belirlenebilir. Bu takvimin doğruluk payının %70 ile %90 arasında olduğu savunulsa da, genellikle eğlence amaçlı kullanılan bir takvimdir. Bazı internet sitelerinde Çin takvimi otomatik hesaplama aracı bulunur. Bu araçlara doğum tarihinizi ve son adet tarihinizi girerek, bebeğinizin cinsiyetini otomatik olarak hesaplatabilirsiniz. Burada karışık olan nokta Çin takvimi yaş hesaplama konusudur. Çin takvimi her sene farklı bir tarihte başlar. Yaşınızı ise Çin takvimine göre +1 yada +2 ekleyerek belirlemeniz gerekir. Yaşınızın Çin takvimine göre nasıl hesaplandığını ve gebelik hesaplama Çin takvimi yönteminin detaylarını inceleyelim;

Çin takvimi, Çinliler tarafından 700 yıl önce çıkarılmış olan bir takvimdir. Bu takvime göre bebeğin cinsiyetinin hesaplanması durumu batıl bir inançtır. İnsanları eğlenme amacıyla bu yöntemi çıkarmış olsalar da doğruluğuna inanırlar. Çinlilerin orijinal takvimi Pekin’de bulunan bir üniversitede korunuyor. Ancak pek çok internet sitesinde bu takvime ulaşmak mümkün. Çin takvimi cinsiyet hesaplama yapabilmek için ihtiyacınız olan bilgiler, doğrum tarihiniz ve hamile kaldığınız aydır. Hamile kaldığınız ayı ise son adet tarihinize göre belirlemeniz gerekir. bebeğinizin cinsiyetini Çin takvimine bakarak, kendiniz hesaplayabilirsiniz.

[reklam id=1]

Çin takvimi otomatik hesaplama yöntemini kullanmak isterseniz de, bu aracın bulunduğu bir siteye girerek, doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak belirtmeniz, ardından son adet tarihinizi gün ve ay olarak belirtmeniz gerekir. Hesapla seçeneğine tıkladığınızda, otomatik olarak bebeğinizin hangi cinsiyete karşılık geldiği karşınıza çıkacaktır.

Her için yılı farklı bir tarihte başlar. Bu nedenle Çin takvimi yaş hesaplama için yaşınıza +1 yada +2 eklemeniz gerekir. Örneğin; Çin takvimine göre 1987 yılı Ocak 29’da başlar. 27 nisan’da doğduğunuzu varsayarsak, yaşınıza +2 eklemeniz gerekir. Eğer 30 Nisan’da doğmuş olsaydınız, +1 eklemeniz gerekirdi.

Çin Takvimi Hesaplama 1

Hamileliğinizin planlanmasını yapmak istiyorsanız da gebelik hesaplama Çin takvimi yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yönteme göre ileri ki bir tarihte hamile kalmayı planlıyorsanız, planladığınız tarihe göre bebeğin cinsiyetinin ne olabileceğini öğrenebilirsiniz.

Cinsiyet hesaplama veya cinsiyet tahmin etme adına ne dersek diyelim anne baba adaylarının heyecan içerisinde sürdürdükleri bir süreçtir. Fakat altı çizilmesi gereken bir husustur ki, cinsiyet hesaplama yöntemlerinin hemen hiç birisi kesin yargılar içermez ve net değildir. Bu nedenle kesin cinsiyet için doğumu beklemek veya ultrasona başvurmak daha doğrudur.

Yorumlarınızı Bekliyoruz