Bebek Uyku Seti

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Deliksiz bir gece uykusu bebeklerin zeka ve bedensel gelişimleri için son derece önemlidir. Deliksiz gece uykusu ile tamamen dinlenen bebekler ertesi gün daha aktif ve daha verimli hale geliyor. Bu yazımızda sizlerle uyku seti bebek ürünleri ve bu ürünlerin seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri paylaştık.

Bebek Uyku Seti

Anne babalar bebekleri için uyku seti ya da nevresim seçiminde dikkatli olmalıdır. Bebek uyku seti ve nevresimi seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerin başında sağlıklı ve kaliteli kumaştan üretilmiş olması geliyor. Bebeklerin tenleri yetişkinlere göre daha hassastır. Bu nedenle alerji yapmayacak, anti bakteriyel özellikli ürünler tercih edilmelidir.

Belli bir aylık olana kadar bebekler, yetişkinlerden daha fazla üşür. Bu nedenle sıcak tutan ancak terletmeyen yorgan ve battaniyeler seçilmelidir. Yorgan olarak en fazla yün çeşitleri sıcak tutar, ancak bu tür ürünler bebeklere dokunabilir. Bunun yerine elyaflı yorganları kullanabilirsiniz.

Bebek nevresim takımlarının kumaşlarının pamuk ağırlıklı olması gerekir. Pamuklu kumaşlar, bebek teninin nefes almasını sağlarken bir yandan da terleme durumunda teri emer. Bu sayede bebeğiniz vücut ısısı yükselse bile rahatça uykusuna devam eder. Pamuklu kumaşların bir diğer özelliği ise kolay kolay leke tutmamasıdır. Uyku sırasında yaşanabilecek kazalarda bebeklerin altlarının sızması, kusma gibi durumlarda lekelerin kolaylıkla çıkması, daha uzun süre nevresim takımlarını kullanma anlamına geliyor.

Bebek Uyku Seti 2

Bebek uyku setlerinin her bir parçasının yıkanabilir özellikte olması son derece önemlidir. Nadiren de olsa bazı bebek uyku setleri, sadece silinebilir özelliktedir. Bu tür uyku setleri lekelendiklerinde ya da tozlandıklarında tamamen hijyenik şekilde temizlenemezler. Bu da bebeklerin uyku kalitesini olumsuz etkileyecek bir etkendir.
Bebek nevresimi ve uyku seti seçiminde renk-desen seçimi de önemlidir.

Bebekler genelde canlı renklerden hoşlanır ve canlı renklere sahip nevresimlerde daha rahat uyurlar. Ancak gözü çok yoran ve enerji veren renkler olmamasına dikkat edin. Genel olarak mavi, yeşil, beyaz tonlarında uyku seti ve nevresim takımlarından yana terchinizi yapmanız uygun olacaktır.

Bebek uyku takımı ya da nevresimlerinin desen seçiminde ise büyük desenleri tercih edebilirsiniz. Bu tür desenler onların ilgisin çekecek ve yatakta kalmaları için olumlu etkisi olacaktır. Yatağa girmekte direnmeyen bebekler daha kolay uykuya dalıp daha kaliteli bir gece uykusu çekeceklerdir.

Bebek Uyku Seti 3

Bebeğiniz için en uygun uyku seti seçimi için özel bebek takımlarını tercih etmelisiniz. Bu bebek takımları, tamamen onların ciltlerine uygun kumaşlar ile tasarlanıp hazırlanmaktadır. Örneğin; Taç bebek uyku seti,  Özdilek bebek uyku seti,  Karaca bebek uyku seti gibi bilinen kaliteli markaların bebek uyku setlerinden tercihinizi yapabilirsiniz. Bu markaların en özel ürünleri için kataloglarını inceleyebilir ya da internet üzerinden araştırma yapıp desen ve renkleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bebek uyku seti ve nevresim takımlarının kullanımı kadar temizliği de çok önemlidir. Temizlik aşamasında mutlaka bebeğinize uygun deterjanlar kullanmalısınız. Nasıl ki giyim ürünlerinde kokusuz ve çok fazla kimyasal madde içermeyen deterjanlar kullanıyorsanız, uyku takımlarında da aynı şekilde bebeklere özel deterjanlar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Bebek Uyku Seti 4

Onların nefes alıp vermesini zorlamayacak hafif kokulu ya da kokusu olmayan doğal sabunlar, deterjanlar ile uyku setlerinin temizliğini yapmalısınız. Su derecesini de çok yüksek tutmamaya çalışın. Bu şekilde nevresim takımının daha uzun süre kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Uyku takımı ve nevresimlerinin üzerinde yazan yıkama talimatlarına uygun şekilde yıkanması ve kuruma sağlanması gerekir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz