Bebek Pusetleri

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Bebek ile gezmek, eğlenmek için olmazsa olmazlar, bebek arabalarıdır. Günümüzde kullanılan çoğu bebek arabası, puset de denilen, kolayca açılıp kapanabilen çeşitlerdendir. Diğer bebek arabalarına göre taşınması, saklanması ve kullanımı daha kolay olan bebek pusetleri ve fiyatları hakkında detayları sizler için araştırdık. İşte araştırmamızın sonunda elde ettiğimiz sonuçlar…

Bebek Pusetleri

İlk defa anne baba olacak ebeveynler için bebekleri ile dışarı çıkmakta yardımcı olacak ürünlerin seçimi çok önemlidir. Önceki yıllarda kullanılan büyük boyutlu ve ağır bebek arabalarının yerine günümüzde daha kolay taşınan ve daha hafif bebek pusetleri kullanılıyor.

Bebek pusetleri, kullanılmadığında katlanıp bir köşede çok az yer kaplayarak saklanabilen ürünlerdir. Dar eve sahip anne babalar çocukları için bu ürünleri tercih edebilir. Her yaşam alanında çok rahat kullanılabilirler. Kalabalık şehirlerden yolları taşlı küçük kentlere kadar her tür yolda rahat sürüş özellikli olanları mevcuttur.

Bebek puşeti seçiminde dikkat edilecek önemli noktaların başında tekerlekleri gelir. Tekerlekleri dayanıklı ve kolay sürüş özellikli olan, ön tekerlekleri sabitlenip hareketlileştirilebilen ürünlerden yana tercihinizi yapmalısınız. Her bebek arabası ya da pusetinde olması gereken bir özellik de bebek emniyet kemeridir. İkili şekilde takılan ve bebeğe göre ayarlanabilen bu kemerler, bebeğin puset içinde güvende olmasını sağlar.

Bebek Pusetleri 2

Bebek puseti seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bir tanesi de parçalarının çıkarılıp yıkanabilmesidir. Bu genel olarak bütün bebek arabalarında olan bir özelliktir ve ürünün yeni gibi kalmasını sağlar. Bazı bebek pusetlerinde tutma, sürme kollarının boyları da ayarlanabiliyor. Bu tür bebek pusetleri uzun boylu babaların da rahatça bebeklerini pusetleri ile taşıma kolaylığı sağlar.

Pusetlerdeki tente ve tepsi kısmı da önemli detaylar arasındadır. Bu iki özellik genelde gelişmiş pusetlerde vardır. Tente kısmı yağmurlu ya da güneşli havalarda bebeğin rahat yolculuk yapmasını sağlar. Tepsi kısmı ise biraz büyüdüğünde bebeğin yiyeceği ya da içeceğinin konulması için gereklidir. Bu kısımların da çıkarılıp yıkanması gerektiğini unutmamakta fayda vardır.

Arabalı bebek pusetlerinde önemli bir özellik de sepet kısmıdır. Eğer ki sepetli bir puset satın alacaksanız mutlaka büyük, derin olmasına ve kolay erişilebilir bir bölgede olmasına dikkat edin. Bebeğinizin ihtiyacı olan diğer ürünler ya da kendi özel eşyalarınızı bu sepet ile kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Sepetlerin de gerektiğinde çıkarılabilen özellikte olmasına dikkat edin.

Bebek Pusetleri 3

Bebek pusetleri araba olarak kullanılabildiği gibi kolda taşınacak şekilde de tasarlananları mevcuttur. Genel olarak 0-3 ay bebeklerin taşınması için ideal olan bebek taşıma pusetleri portbebe olarak da geçer. Bebeğin güvenli bir yatak içinde taşınması için özel olarak tasarlanmıştır.

Baş kısmında takılıp çıkarılabilen bölümü, soğuk havalarda bebeğin üşümesini ve rüzgar almasını engeller. Anne ya da babaların rahat taşıması için çok hafif ancak dayanıklı olarak hazırlanan bu tür pusetler, kısıtlı süre kullanıldığı için genelde kullanılmaz.

Bebek pusetleri fiyatları genel olarak özelliklerine göre değişir. Bazı puset türleri, takım şeklindedir. Bu pusetler, araba, portbebe, oto koltuk ve ana kucağını da içinde barındırır. Bu tür bebek pusetleri, genel olarak tekli satılanlara göre daha fazla ücret ile satılır. Bebek pusetleri fiyatı hakkında daha detaylı bilgi almak için satın almak istediğiniz tür ve marka bebek pusetlerinin satışının yapıldığı online alışveriş sitelerinden yardım alabilirsiniz.

Yorumlarınızı Bekliyoruz