Adetliyken İlişkiye Girilir Mi, Zararları Nelerdir? Adetliyken İlişkiye Girildiğinde Hamile Kalınır Mı?

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Adetliyken ilişki nasıl olur? Sorusu, her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından yöneltilmektedir. Regl döneminde çok kanama var ise ilişkiye girilmemesi önerilir. Kanama azca ise prezervatif (kondom) kullanılarak cinsel ilişkide bulunulabilir. Regl sürende ilişki pozisyonu olarak özel bir öneri yoktur. Hanım adetliyken cinsel ilişkiden ağrı ve yanma şeklinde rahatsızlıklar duyuyorsa beraber olmayı regl sonrasına ertelemek gerekir.

Adetliyken İlişkiye Girilir Mi, Zararları Nelerdir? Adetliyken İlişkiye Girildiğinde Hamile Kalınır Mı? 1

Kadınların regl döneminde olmasının yanı sıra, normal dönemlerinde de cinsel ilişkiye girdikten sonra vajinasının içini su ve benzeri ürünler ile yıkamaması da son derece önemlidir. Adetliyken ilişkiye girmek, sağlık açısından herhangi bir zarara sebebiyet vermese de, bu durum kadınlar tarafından genellikle ön yargılı bir şekilde yaklaşılmaktadır.

Çiftlerin, hem regl döneminde hem de diğer zamanlarda, cinsel ilişki yolu ile hastalık kapmaması adına prezervatif kullanmaları son derece önemlidir.

[reklam id=1]

Adetliyken İlişkiye Girmenin Zararları Nelerdir?

Adetliyken ilişki zararlı mı? Sorusu, bu dönemde cinsel ilişkiye girmek isteyen çiftler tarafından son derece yaygın bir şekilde yöneltilmeye devam etmektedir. Regl döneminde hanımların cinsel arzuları artış gösterir. Bir tek bahsedilen söylentiler ya da farklı inanışlar sebebiyle bu zamanda cinsel ilişkiye girmemeyi tercih ederler. Hakikaten bu şekilde hisseden erkekler bulunmaktadır.

Adetliyken İlişkiye Girilir Mi, Zararları Nelerdir? Adetliyken İlişkiye Girildiğinde Hamile Kalınır Mı? 2

Kadınlar temizlik açısından regl döneminde cinsel ilişkiye girmekten kaçınsa da, çok sayıda erkek kadınların aksine özellikle de bu dönemlerde cinsel ilişkiye girmek istemektedir. Regl döneminde kan ve salgılanan sıvı ile penisin girişi çok daha rahat olmakta olup, karşılıklı olarak alınan haz da fazla olmaktadır. Bu sebeple de, çiftlerin regl döneminde cinsel ilişkiye girmesi tamamen kendi zevk ve isteklerine göre değişebilir. Bu durum, herhangi bir sağlık problemi teşkil etmemektedir. Fakat konum sebebiyle herhangi bir sorun ortaya çıkması, fizyolojik bir hastalık yaşanması söz mevzusu değildir.

Adetliyken ilişki yaşanması, erkekler tarafından istense de, çok sayıda kadın bu dönemde partnerleri ile cinsel ilişkiye girmekten bir hayli kaçınmaktadır. Özellikle de regl döneminde kendisini temiz hissetmeyen kadınlar, partnerlerinin de kendilerini temiz bulmayacaklarını düşündüğü için psikolojik olarak cinsel ilişkiyi reddetmektedir. Hanım ya da erkekte bedensel bir zarar olmaz.

Eğer hanım adetli olduğu dönemde prezervatifsiz ilişkiye girilirse hanım ya da insanoğlunun enfeksiyon kapma ihtimali artar. Çok nadir bile olsa adetliyken girilen cinsel ilişkiden hamile kalma ihtimali de mevcuttur. Bu durumu da göz ardı etmemek gerekir. Adetliyken cinsel ilişkiye girmek çiftlerin birlikte karar vereceği bir durumdur.

Adetliyken İlişkiye Girildiğinde Hamile Kalınır mı?

Adetliyken ilişki olur mu? Sorusunun yanı sıra bu dönemde cinsel ilişkiye girilmesi, hamile kalma riskini artırır mı? Soruları da sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir.

Adetliyken İlişkiye Girilir Mi, Zararları Nelerdir? Adetliyken İlişkiye Girildiğinde Hamile Kalınır Mı? 3

Regl devri içinde, kadının hamile kalması çok zor bir ihtimaldir. Bir tek bu konum kuramsal açıdan olanaksız olarak kabul edilmemektedir. Bununla birlikte her kanama regl kanaması olarak düşünülemez. Bazı durumlarda hanımlar regl dönemine girdiğini zannedebilmektedir. Ancak meydana gelen bu kanamanın, regl devri haricinde başka bir sebebi de olabilir.

Bu şekilde bir kanamanın gerçekleşmesi halinde girilen cinsel ilişkide, hamile kalma ihtimali de düzgüsel olarak ki mevcuttur. Çok zor bir ihtimaldir fakat kuramsal olarak hamile kalmak olanaksız demek yanlış olur. Ek olarak gene halk içinde süre zaman söylenen bir söz regl kanının kirli kan olduğudur. Fakat bu tamamen yanlış bir düşünce olmaktadır ve kişilerin bu konuda bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz