Adet Söktürücü Bitkiler

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Regl söktürücü bitkiler ile regl döngüsü düzenlenir. Regl söktürücü çaylar ve bitkiler vücuda iyi gelir, gerginliği alır. Regl devri hanımlar için kimi zaman ağrılı, sancılı kimi süre ise rahat bir dönemdir. Adetin gelmediği zamanlar ise kadınlar için daha zor olsa gerek.

Adet Söktürücü Bitkiler 1

Regl söktürücü bitkiler, adet söktürücü çaylar sayesinde adet sürecinin tertipli bir hale gelmesi sağlanabilir. Bununla beraber vücudun çeşitli yerlerinde sivilceler oluşabilir. Vücuttan atılamayan kan bu sivilceler patlayarak dışarı çıkabilir. Regl söktürücü bitkiler yardımıyla regl devri düzenlenir ve vücut rahatlar. Bu zamanda adet söktürmek için kullanılan bitkiler vücutta östrojen tesiri yaratır ya da rahim kasılmalarına yardım eder.

Adet Söktürücü Besinler ve Yiyecekler

Adet söktürücü nebat ve ilaçlar ile regl döngüsünün düzenlenmesi sağlanır, ek olarak gerginlik problemi da çözülebilir. Gene de eğer regl döngüsü düzene girmiyorsa ya da uzun geçindiren aylar adet gecikmesi oluyorsa ne olursa olsun bir doktora danışılmalıdır.

[reklam id=1]

Hanımlar için çoğu zaman ağrılı ve sancılı olan bu dehemmiyet, bazı durumlarda rahat atlatılabilir. Regl olunmadığı zamanlar ise daha zor ve stresli bir dönemdir.

Düzensiz adet görme, reglin gecikmesi sonucunda vücutta ödem ve şişliklerin oluşmasına neden olabilir. Ek olarak dışarı atılamayan kan sebebiyle vücudun farklı bölgelerinde sivilceler meydana gelebilir. Bu tür bitkiler vücutta östrojen tesiri yaratır ya da rahim kasılmalarına yardımcı olur. Regl görme; bazı zamanlarda coşku, korku, sıkıntı ya da yaşanılan negatif bir vaka neticesinde gecikebilir. Adet söktürücü hap almak, vücuda gereksiz kimyasal madde almaktır. Bu sebeple de bu sorunu doğal besinler ile çözmek çok daha doğrudur.

Adet Söktürücü Bitkiler 2

Sağlığa çok sayıda faydası bulunan zerdeçal, adet söktürücü bitkiler arasında olma özelliği yardımıyla de tercih ediliyor. Zerdeçal, salatalara karıştırılarak kullanılabilir. Bununla beraber kurutulup toz haline getirildikten daha sonrasında balla ve yoğurtla karıştırılarak tüketilebilir. Çok sayıda ferdin adını bilmediği ya da duymadığı bir nebat olan mavi ve siyah koho da, regl söktürücü özelliğe haizdir. Oysa yurtdışında özellikle ABD’de çok sayıda birey tarafınca regl söktürücü özelliği yardımıyla tercih edilir.

Mavi koho rahim kasılmalarına yardım eder, siyah koho ise östrojen etkisi oluşturur. Adet söktürücü soğan da, hem çiğ hem de pişmiş hali ile bu soruna karşı kullanılabilir. Sarı kantaron gerek bitkisi gerekse kantaron yağı olarak çok şifalıdır. Yaralarda, vücutta görülen şişlik ya da çiziklerde kantaron yağı kullanılırken kantaron bitkisi de regl söktürücü olarak kullanılabilir. Çiğ olarak tüketilirse kanamaların artmasına ve bayağı olmasına fayda sağlar. Kekik, her evde bulunan ve baharat olarak kullanılan bir bitkidir. Esenlik açısından oldukça faydalıdır. Çörek otu bal ile karıştırılarak yenirse adet söktürücü etki gösterir.

Farklı bitkiler ile hazırlanan adet söktürücü kür de, her kadın tarafınca çoğunlukla kullanılmaktadır. adet söktürücü olarak kullanılan nebat çayları hem ferdin rahatlamasını sağlar bununla birlikte kanamanın başlamasında destek verir.

Adet Söktürücü Bitkiler 3

Nebat çaylarını isterseniz, taze olarak aktar alıp kaynatıp içebilir, isterseniz hazır olarak paketlerle satılan nebat çaylarından alıp içebilirsiniz. Ülkemizde bolca nebat bulunmaktadır. Bu bitkiler şifalı bitkiler olarak tamamımız tarafınca kullanılmaktadır.   adet söktürücü yiyecekler, çeşitli gıdalardan oluşmaktadır. Bu besinler aynı regl söktürücü olarak kullanır ve kişinin hamile kalmasını engeller. Bununla beraber regl gecikmesi ve regl düzensizliğinde de kullanılmaktadır.

Bu besinler günlük hayatta çoğunlukla tükettiğimiz yiyeceklerdir. Organik besinleri adet söktürücü olarak tüketebilir ve sorununuz çözebilirsiniz. Alerjiniz yok ise zararı olmamaktadır fakat miktarına dikkat edilmelidir. Tüketilen ürünler her ne olursa olsun fazlası zarar vermektedir. Bu nedenle yeterli oranda tüketilmesine özen göstermelisiniz.

Yorumlarınızı Bekliyoruz