8 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

8 Haftalık Gebelik

40 hafta süren hamilelik döneminde her gün apayrı bir heyecan yaşarsınız çünkü fetüs, hamilelik kesesi içindeki korunaklı dünyasında büyük bir hızla büyüyüp şekillenmekte ve siz bu yolculuğun sonunda kucağınıza alacağınız miniğin yüzünü büyük bir sabırsızlıkla görmeyi beklemektesinizdir. Gelişen tıp teknolojisi ile, bebeğinizin ultrasonografi vasıtasıyla elde edilen görüntülerini görebilir, bebeğinizin parmaklarını, vücudunu, yüzünü, hatta doppler ultrason cihazları sayesinde gülüşünü, parmağını emişini dahi izleyebilir ve içinizde şekillenen canlının, her hafta daha da büyüdüğünü ve bedeninin embriyo halinden normal bir insan morfolojisine dönüştüğüne tanık olabilirsiniz. Hamilelik şüpheleri, testler, emin olmak için geçen süre, dış gebelik riski var mı? endişeleri derken bir da bakmışsınız ki hamilelikte 8. hafta içine girmişsiniz bile… Hamileliğin 8. haftası bakalım sizi nasıl neler bekliyor?


8 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerGebelikte 8.hafta içindesiniz artık. Anne adayları hamilelikte genelde ay hesabı yaptıklarından, içinde bulundukları 8. haftada kaç aylık hamileyim?

8 Haftalık Bebek Gelişimi


Bebek Gelişimi8 haftalık bebek anne karnında
 hızla büyümeye devam eder.  Organları da gelişen 8 haftalık bebek ultrasonla görüntülendiğinde kalp atışlarını da size gösterecektir

 

 

7 Haftalık Gebelik     9 Haftalık Gebelik

 

Yorumlarınızı Bekliyoruz