7 Haftalık Bebek Gelişimi

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

7 Haftalık Bebek Gelişimi

Gebeliğin 7. haftası içinde bebeğin vücut gelişimi son hızla sürmektedir. Fakat 7. haftada gebelik, bebekte iç organlardan ziyade, morfolojik, yani vücudun dış yapısının geliştiği süreçtir.


Bu demek oluyor ki, hamilelikte 7.hafta bebek gelişimi kapsamında, bebeğin ağzı, burnu, gözleri, kulakları, taslak şeklinde belirgin hal almaya başlar. Kollar ve bacaklar da gelişir. 7 haftalık bebek kaç mm?sorusunu soran anne adaylarına cevabımız şu: 7. Haftada bebeğinizin boyu 7-8 mm. civarındadır. 7 haftalık bebeğin görüntüsü içe doğru kıvrık bir cenin pozisyonu ve formundan, morfolojik yapısı ve bütünlüğü oluşmaya başlamış bir minik insan görüntüsü belirmeye başlar.7 Haftalik Gebelik1

7 Haftalik Gebelik3

7 haftalık bebek görüntüsü ortalama bir pirinç tanesi boyutundadır desek hiç de abartmış olmayız. 7 haftalık gebelik görüntüsü, artık oluşmaya başlayan morfolojik yapı itibariyle özellikle anne adaylarını duygusal ve belki de bol gözyaşlı anlara taşıyacaktır. Miniğinizin oluşmaya başlayan parmaklarının size çok farklı heyecanlar yaşayacağı şüphe götürmez bir gerçektir. Bu görüntüde bebeğin gözkapakları gelişmeye başlar ve aynı zamanda genital yapısını yani cinsiyetini belirleyecek detaylar belirginleşmeye başlar, ancak yine de cinsiyet tam olarak gelişmemiştir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz