38 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Sevgili anne adayı, bu hafta itibariyle artık anne adaylığından anneliğe geçiş yapacağınız dönemeçtesiniz. Doğuma 2 hafta gibi çok az bir süre kaldı. Gebelikte son haftalar içindesiniz. Ama doğum her an gerçekleşebilir de. Siz gebelikte 38.hafta ile artık sınırdasınız. İstatistiklere göre doğumların %75’i gebeliğin 38 ila 42. haftaları arasında gerçekleşir.  % 5 gibi bir dilimde ise gebeliğin 42. haftası  dolmasına rağmen doğum gerçekleşmez. %20’lik bir oranda da bebek 38. haftadan  evvel dünyaya gelir.

[reklam id=1]


38.hafta gebelik süreci içinde doğum sancılarınız her an başlayabileceği için, gerçek sancının karakteristiğini öğrenmeniz iyi olacaktır.

38 haftalık hamileyim diyen anne adayları için bakalım nasıl bir süreç işliyor?

38 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerSon derece kritik bir haftanın içinde olan anne adayları doğumların bu hafta itibariyle başladığını bilir ve doğum heyecanını en tepe noktada yaşarlar. Hekimlere göre bu hafta itibariyle hamilelikte miat dolmuştur. Hastane için bir çanta hazırlamadıysanız hemen hazırlamalısınız. Size ve bebeğe gerekli olacak tüm eşya, kıyafet ve benzeri malzemeleri kapsayan bu çanta hazırda beklemeli.

38 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiHamileliğin normal süreci ay üzerinden bakıldığında 9 ay 10 gündür. Doktorunuz 36. ve 40. haftalar arasında bebeğinizi nasıl dünyaya getireceğinizin, yani doğum şeklinizin kararını da vermiş olur. Aslında adından da anlaşılacağı gibi en doğal ve olması gereken doğum şekli normal doğumdur ve hekimlerin hemen hepsi anne adayını normal doğuma yönlendirir.

 

 

 

37 Haftalık Gebelik     39 Haftalık Gebelik 

Yorumlarınızı Bekliyoruz