36 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Normal bir gebelik süreci teorik olarak 40 hafta olarak düşünüldüğünde, sizin doğuma 4 hafta gibi bir zamanınız kaldı. Göz açıp kapayana kadar geçecek heyecan dolu bir 4 hafta. Hafta hafta gebelik takibi yapan bir anne adayı olarak, 36. hafta gebelik sürecinde sizi nelerin beklediğini hayli merak ediyor olmalısınız. 36. haftada doğum olasılığı var mı? 36 haftalık doğan bebekler doğduktan sonra herhangi bir riskle karşı karşıya kalırlar mı? Gebelikte 36.hafta sizi ve bebeğinizi neler bekliyor? Vakit kaybetmeden hepsinin cevabına birlikte bakalım dilerseniz. Buyurun 36. haftaya…

36 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerDoğuma yaklaştıkça çoğu anne adayını bir endişe dalgası sarar. “Ya bebeğim erken doğarsa, ya herhangi bir sorunla karşılaşırsak, ya hayatı riske girerse” gibi pek çok soru işareti zihninizin içinde kıvranır durur. Ama endişe etmeyin, hemen belirtelim, bebeğiniz bu haftanın sonu itibariyle doğsa bile bu doğum, erken doğuma bağlı riskleri barındırmaz.

36 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi36 haftalık bebek gelişimi, bebeğin doğum kanalına doğru ilerlemesi ile karakterizedir. Bebek bir önceki haftaya göre kilo almaya devam eder. 36 haftalık bebek kilosu ortalama 2700 gram, boyu ise yaklaşık 44-45 cm’dir. Bu hafta bebeğin kafa çevresi ile karın çevresi birbirine eşittir. Artık yağ dokusu yapımı yavaşlamış, buna paralel olarak kilo artışı da yavaşlamıştır.

 

 

35 Haftalık Gebelik     37 Haftalık Gebelik 

Yorumlarınızı Bekliyoruz