35 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Mutlu sona çok az kaldı. Son aylarına yaklaşan hamilelik bebeğin kafasının artık aşağı doğru dönmesi demek. Ancak bu durum sizi biraz zorlayacak; zira bebeğin kafa ağırlığı idrar kesenize baskı yapacak, kahkaha attığınızda ve hapşırdığınızda tuvalete gitme ihtiyacı hissedeceksiniz. Biraz idrar kaçırmanız da olası. Doktorunuz sizi her hafta kontrole çağıracak ve yaklaşan doğum heyecanı siz başta olmak üzere tüm aile fertlerini esir almış durumda. 35. hafta gebelik acaba ne tür gelişmelere gebe? Gebelikte 35. hafta gebelik takviminde neleri içeriyor. Bu haftaki öykünüz ne. İşte tüm sorularınızın cevapları…

35 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerHamilelikte 35. hafta içinde  rahminiz kaburga kemiklerinizin alt kısmına kadar yükselir ve normal boyutlarının yaklaşık 15 kat üzerine çıkar. Rahim içinde bebeğiniz, onu saran amniyon sıvıdan daha fazla yer kaplıyor. Rahminiz eskiye göre o denli büyüdü ki bitişik olduğu iç organları sıkıştırıyor.

 

35 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi35 haftalık bebek görüntüsü dendiğinde boyu ortalama 45 ila 50 cm; ağırlığı ise yaklaşık 2400 gram civarında bir bebek görüntüsü akla gelmelidir. 35 haftalık bebek gelişimi boy ve kilo bazında her bebeğe göre değişiklik gösterir. Bebeğinizi boy ve kilosu bu rakamların biraz altında yahut biraz üstünde de olabilir. Ama 35 haftalık bebek kilosu ve boyu aşağı yukarı böyledir.

 

 

34 Haftalık Gebelik     36 Haftalık Gebelik 

Yorumlarınızı Bekliyoruz