35 Haftalık Gebelik Kaç Aylık, Bebek Gelişimi, Bebek Kilosu, Beslenme, Boy Kilo Oranı ve Görüntüsü Nedir?

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

35 haftalık gebelik kaç aylık oluyor? Sorusuna karşın, 8.5 aylık demek doğru olabilir. Bu dönemde az da olsa kanama ya da kırmızı kir olması ne olursa olsun doktora başvurmayı gerektirir. Su gelmesi ise bu haftadan daha sonra doğuma kadar her an her yerde gerçekleşebilecek bir durumdur. Su gelmesi ve akıntıyı anne her süre ayıramayabilir, bu durumda da doktora başvurmak en iyisidir.

Su gelmesi çoğunlukla daha çok oranda olur ve bacaktan aşağı doğru akarken, akıntı çoğu vakit koyu kıvamda ve bir tek iç çamaşırında duracak şekilde olur. Sadece bu tarife dayanarak annenin bunu ayırması zor olsa gerek o nedenle en iyisi su gelmesine benzer bir his olduğunda derhal doktora başvurmaktır.

Anneye süre süre NST çekilebilir, NST anne karnına bağlanan bir cihazla meydana getirilen testtir ve bebeğin kalp atımları ile annenin sancılarını gösterir. Anne sancı hissetmese bile eğer rahimde kasılmalar varsa bunu NST aygıtı tespit edebilir.

[reklam id=1]

35 Haftalık Gebelik Bebek Gelişimi

35 haftalık gebelik ayı içerisinde, yavrunuz hızla uzuyor. Kilo almaya devam edecek fakat bu boy uzunluğu doğuma kadar değişmeyecek. Yavrunuz artık 46 santimden uzun ve ortalama 2 kilo 300 gram ağırlığında olduğundan içeride manevra meydana getirecek pek bir alanı kalmadı!

Artık rahminiz bebeğinize dar geldiği için taklalar atmıyor, fakat tekme sayıları eskisiyle aynı. Böbrekleri tamamen gelişmiş durumda, karaciğeri de bazı atık gıdaları işliyor. O minik kafasının içinde çok şey oluyor.

35 Haftalık Gebelik Kaç Aylık, Bebek Gelişimi, Bebek Kilosu, Beslenme, Boy Kilo Oranı ve Görüntüsü Nedir?

35 Haftalık Gebelik Bebek Kilosu

35.Gebelik haftasında bebeğin boyu averaj 46 santimetre, ağırlığı 2400 gram kadardır. Akciğer ve öteki iç organlar derhal tamamen olgunlaştığı için bu haftadan itibaren erken doğumla dünyaya gelen bebeklerde solunum sorunu ve diğer problemlerin yaşanma ihtimali çok çok düşüktür.

35 Haftalık Gebelik Beslenme

Sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek ve sağlıklı kalabilmek için gebelikte beslenme önemlidir. Gebelik süresince esas olan dengeli ve çeşitli besinlerle kâfi oranda doğru beslenmektir. Yeterli beslenmek diyoruz çünkü gebelikte fazla beslenmek de yetersiz beslenmek kadar anne ve bebek sağlığına zararı olandır. Gebelik döneminde çay ve kahve yerine ayran ve taze sıkılmış meyve suları tercih edilmelidir.

Gebelikte protein gereksinimi arttığı için protein içeren gıdaları bolca oranda bolca almalısınız. Balık, kırmızı et, kuru baklagiller ve sütten meydana getirilen besinler protein açısından zengindir.

35 Haftalık Gebelik Boy Kilo Oranı

Bu hafta yavrunuz artık ters anne karnında taklalar açar ve bir bakıma rahim yolunu keşfeder ve doğuma hazırlık yapar. Yavrunuz bu haftalarda artık hıza büyümekte anne talibinin da karnı iyice büyümektedir. Bebek artık akciğerleri hariç tüm gelişimini tamamlamıştır.

35 Haftalık Gebelik Kaç Aylık, Bebek Gelişimi, Bebek Kilosu, Beslenme, Boy Kilo Oranı ve Görüntüsü Nedir? 1

Bebeğinizin tüm vücut fonksiyonları çalışır durumda olup bebeğiniz tam bir bebektir. Beyin duyduklarını kaydediyor olduğundan bebek doğduktan daha sonra da anne karnında ki günleri ve annesinin konuştuklarını da hatırlayacaktır. Bu hafta itibari ile bebeğin kilosu 2500 gramdır. Bebeğin boy ise 45 ila 47 santimetre arasındadır.

35 Haftalık Gebelik Görüntüsü

Yavrunuz büyüdükçe ve baş çevresi genişledikçe artık idrar kesenize meydana getirilen baskı da artmış oluyor. Bundan dolayı hapşırırken ya da gülerken acilen wcye gitmeniz gerekiyormuş şeklinde hissedebilirsiniz. Daha sık idrara çıkma ihtiyacı duysanız bile, bolca oranda bolca sıvı tüketmeyi ihmal etmemeniz icap ettiğini ihmal etmeyin.

Hamile kalmış olduğunuzda pelvisini içinde gizli saklı kalmış olan rahminiz, artık göğüs kafesinin alt kısmına değecek kadar büyük. Rahminizde amniyotik sıvının çok küçük kaldığı görülebilir. Devamlı idrara çıkma ihtiyacı da genişleyen rahminizin iç organlara yaptığı baskıdan meydana gelmektedir. Yaşanabilecek öteki problemler arasında hazımsızlık, gaz ve mide rahatsızlıkları bulunabilir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz