35 Haftalık Bebek Gelişimi

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

35 haftalık bebek görüntüsü dendiğinde boyu ortalama 45 ila 50 cm; ağırlığı ise yaklaşık 2400 gram civarında bir bebek görüntüsü akla gelmelidir. 35 haftalık bebek gelişimi boy ve kilo bazında her bebeğe göre değişiklik gösterir. Bebeğinizi boy ve kilosu bu rakamların biraz altında yahut biraz üstünde de olabilir. Ama 35 haftalık bebek kilosu ve boyu aşağı yukarı böyledir.

35 Haftalik Gebelik1

Yüz Profili

Yüz Profili

Bebek gitgide büyüyüp geliştiği için rahim içindeki hareketleri de kısıtlanır. Bu da daha az hareket etmesi ve kıpırdanması anlamına gelir. Artık önceki haftalarda olduğu gibi amuda kalkamayacak, kendi ekseni etrafında dönemeyecek, amniyon içinde yuvarlanamayacaktır. Bebek bu haftadan itibaren ne kadar az hareket etse de yine de hareketleri, hissedilmeyecek oranda azaldıysa mutlaka doktorunuza başvurun.

35 haftalık bebek gelişimi her uzuv, doku ve harekette kendini belli eder. Bu haftada bebeğin yağ dokusundaki artış devam eder, elleri ve ayakları tombullaşır.

35 Haftalik Gebelik2
35 haftalık bebeğin anne karnındaki durumu rahim dışında da yaşaması için yeterlidir; iç organlar teşekkül etmiş ve kendi kendine solunum yapacak olgunluğa erişmiştir. Bu sebeple bu hafta erken doğumla dünyaya gelen bebeklerde yaşamsal anlamda herhangi bir sıkıntı ve problem yaşanmaz.

Yorumlarınızı Bekliyoruz