34 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Bebek iyice büyüdü, hamilelik alerjisi, gözlerinizde oluşan kuruluk, geri dönen yorgunluk, bebek normal mi yoksa sezaryenle mi doğacak kararsızlığı, artan gaz, kabızlık, hemoroit, sırt ağrıları ve doğum yaklaşırken hele ki ani bir doğum sancısı ile evden çıkışta önceden halledilmesi gereken işlerin planı iki ayağınızı bir pabuca sokacak ve kendinizi hayli bitkin hissedeceksiniz. Ama rahatlayın ve gevşemeye çalışın. Hamilelikte zorlayıcı süreçlerin ardından size nefes aldırmak için rahatlatıcı süreçler de devreye girer. Hamilelikte bir haftanız yorgun ve bitkin geçerken, bir sonraki hafta daha enerji dolu ve zinde geçecektir. İçinizdeki müthiş yazılım, bu 40 haftalık süreci rahat atlatabilmeniz için lehinize programlanmış. Önünüzde çok az bir süre var ve siz bunun tadını çıkarmalısınız. Bakalım 34 haftalık gebelik nasıl bir deneyim olacak?

34 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerEvet doğuma çok az kaldı. Matematiksel olarak 40 hafta süren gebelik daha kısa sürede de tamamlanabiliyor ve küçük bebeğiniz planlanan süreden daha önce dünyaya gelmek için acele edebiliyor. Bu haftadan itibaren her an doğum yapma ihtimaliniz de olduğu için bazı bilgileri akınızda tutmanız iyi olacak.

34 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiBebeğiniz kilo alıyor; çünkü doğduğunda vücudundaki yağ tabakalarının onun vücut ısısını düzenlemesi gerekiyor. Cildi daha pürüzsüz. Ciğerleri ve merkezi sinir sistemi gelişmeye devam ediyor. Eğer küçük hanım veya küçük bey dünyaya erken gelmeyi planlıyorsa, endişeye kapılmayın 34 ila 37. Haftalar arasında doğan bebekler, doğduktan sonra hayata adapte olabilirler.

 

 

 

  33 Haftalık Gebelik     35 Haftalık Gebelik 

Yorumlarınızı Bekliyoruz