33 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Hamilelikte 33.hafta nasıl bir senaryonun içinde olacaksınız bir bakalım mı? Haftaları uç uca ekleyerek gebelikte 33. haftaya kadar geldiniz işte. Gözünüzde büyüyen yolculuğun çoğu gitti azı kaldı. Karnınızdaki bebek boyut olarak büyükçe bir ananas iriliğine ulaştı bile. Bacak krampları, gece duşları, mide yanmaları ve kocaman olan göbeğiniz nedeniyle yatakta rahat pozisyonda yumakta zorluk çekiyorsunuz değil mi? Uykusuz geceler, yaklaşan doğumun cilvelerindendir. Henüz bebeğinizi kucağınıza almamış olsanız ve bir anne adayı olsanız bile, anneliğin fedakarlık isteyen bir vazife olduğunu anlamaya başladınız şüphesiz. Tüm olumsuzlukların üstesinden, gerek doktorunuzun tavsiyeleriyle, gerekse kendi sabrınızla geleceksiniz bundan şüpheniz olmasın. Şimdi bakalım 33. hafta gebelik diliminde sizi neler bekliyor?

33 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerBebek gittikçe büyüyor ve karnınız artık bir basketbol büyüklüğünde. Göbeğiniz büyüdükçe yürüyüşünüz de değişecek haliyle. Uzanmak, uyumak hata oturmak bile artık zor. Yürürken göbeğinizi sağa sola çarpmamak için büyük bir çaba harcıyorsunuz değil mi?

 

33 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiGeldik 33 haftalık bebek gelişimi sürecine… Bebek hızla büyümeye devam ediyor ve hızlıca kilo alıyor. Akciğerleri olgunlaşmaya başladı ve beyin yapısı da hızla gelişmeye devam eder.33 haftalık bebek görüntüsü içinde bebeğin boyu yaklaşık 43 cm.’dir.  33 haftalık bebek kilosu ise 1900 gram kadardır.

 

 

 

32 Haftalık Gebelik     34 Haftalık Gebelik 

Yorumlarınızı Bekliyoruz