32 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Yükünüz gitgide ağırlaşıyor, buna bağlı fiziksel ve ruhsal şikayetleriniz de artıyor ve çeşitleniyor, eğer bir de ilk hamilelik deneyiminizi yaşıyorsanız, yaklaşan doğumla birlikte heyecandan ne yapacağınızı bilemiyorsunuz ve kendinizi yorgun hissediyorsunuz. 32.hafta gebelik diliminde psikolojiniz aşağı yukarı böyle değil mi? Ama biraz dinlenmek ve enerjinizi sadece hamileliğinize ve bebeğinize verebilmeniz için size bu hafta bir fırsat doğuyor. Eğer çalışan bir anne adayıysanız, bu haftanın sonunda kanuni doğum önü iznine ayrılma hakkınız başlıyor. İster SSK veya 657’ye tabi devlet memuru, ister  diğer çalışma kanunları kapsamında olun, bu kanun kapsamından faydalanma hakkınız var. Ancak fiziksel ve ruhsal performansınız ve işyeri koşullarınız çalışmanıza elverişli ise ve en önemlisi doktorunuz da onay veriyorsa gebeliğin 37. haftasına kadar çalışıp, fazlalık çalıştığınız süreyi doğum sonrası izninize ekleyebilirsiniz.

[reklam id=1]


Gebelikte 32.hafta içinde bebeğiniz biraz daha büyüyor, cildi gelişim kaydediyor, yaklaşan doğumla birlikte bel ağrılarınız artıyor ve geçici rahim kasılmaları yaşıyorsunuz. Sizi bu hafta neler bekliyor? Bebeğiniz ne durumda, içinizde neler oluyor gelin hep birlikte bakalım…

32 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerVücudunuz artık doğuma hazırlanmaya başlıyor, bunun için de kasları gevşeterek işe başlıyor. Braxton Hicks olarak adlandırılan yalancı kasılmalar, rahminizde eşit aralıklarla toplanma ve sertleşme hissi oluşturuyor. Bu kasılmalar aslında sizi doğuma hazırlayan prova kasılmalarıdır.

 

32 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiAnne karnında 32 haftalık bebek acaba ne durumda? Hangi evrelerden geçiyor? Gebelikte 32.hafta bebek gelişimi ne seyirde devam ediyor eminiz bunları da hayli merak ediyorsunuz. Öncelikle 32 haftalık gebelik kaç aylık oluyor? sorusunun yanıtını verelim: 8 aylık. Anne karnındaki 32. haftalık bebek, anne adayının 8 aylık gebe olması anlamına gelmektedir.  

 

 

 

← 31 Haftalık Gebelik     33 Haftalık Gebelik →

Yorumlarınızı Bekliyoruz