32 Haftalık Bebek Gelişimi

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Anne karnında 32 haftalık bebek acaba ne durumda? Hangi evrelerden geçiyor? Gebelikte 32.hafta bebek gelişimi ne seyirde devam ediyor eminiz bunları da hayli merak ediyorsunuz. Öncelikle 32 haftalık gebelik kaç aylık oluyor? sorusunun yanıtını verelim: 8 aylık. Anne karnındaki 32. haftalık bebek, anne adayının 8 aylık gebe olması anlamına gelmektedir.  

32 Haftalik Gebelik3

32 haftalık bebek görüntüsü dendiğinde yaklaşık 43. cm. boyunda bir bebek akla gelmelidir. 32 haftalık bebek kilosu ise ortalama1800 gramdır. Bu rakamlar her bebekte değişkenlik gösterse de ortalama hacim ve boy uzunluğu böyledir. Bebek önceki haftalara daha da büyüdüğü için hareket alanı küçülür. Artık hareketleri daha seyrek ama eskisine göre daha belirgin ve güçlüdür.

Bu haftada bebeğin saçları ile el ve ayak tırnakları çıkar.

32 Haftalik Gebelik5
32 haftalık gebelik görüntüsü, ultrasonla izlediğinizde size oldukça keyif verecek aşamadadır; zira miniğinizi parmak emerken, tekme atarken, kollarını bacaklarını sallarken, gülümserken ve suratını asarken görebilirsiniz. Anne karnında 32 haftalık bebek koyu ve parlak ışıkları algılayabilir. Kemikleri sertleşmiştir ve kireçlenmiştir. Beyin ve sinir yapısı gelişmekte olan bebeğiniz için kalsiyum içeren gıdaları mutlaka yeterince tüketmelisiniz.

Yorumlarınızı Bekliyoruz