30 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

30.hafta gebelik serüvenine hoş geldiniz. Son 10 haftalık parkura girdiniz bile. Bebeğinizle tanışmanıza çok az bir süre kaldı.  Duygularınız çok yoğun ve her şeye ağlamak istiyorsunuz. Hormonlarınız tavan yaptı. Hamilelik sürecini çok sakin geçiren anne adayları olsa da genelde hamile kadınların en heyecanlı, sabırsız ve telaşlı oldukları haftalar, doğuma yaklaşılan haftalardır. Hamileliğin 4’te 3’ünü tamamladığınız 30. haftada  bakalım sizi neler bekliyor?

30 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerGebelikte 30.hafta içinde yine, midenizden yemek borunuza, oradan da genzinize doğru çıkan alev topunu hissedebilirsiniz. Hamilelikte en rahatsızlık veren şikayetlerden birisi mide yanmasıdır ve gebeliğin son aylarında da ne yazık ki peşinizde olacak.

30 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiGebelik takibi  sizi hem kendi gelişiminiz, hem de bebeğinizin gelişimi konusunda bilgi sahibi yapar. 30 haftalık bebek 38 cm boyundadır. 30 haftalık bebek kilosu ise yaklaşık 1350 gramdır.Bebeğin görme duyusu gelişmiş olsa da çok keskin değildir.

 

 

 

29 Haftalık Gebelik      31 Haftalık Gebelik     

Yorumlarınızı Bekliyoruz