28 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Bu haftayla birlikte üçüncü, yani sonuncu üç aylık viraja döndünüz. 3. trimester de denilen bu dönem içinde, bir önceki yani  ikinci trimester dönemde  olduğunuz kadar rahat hissetmeyebilirsiniz. 3. trimester dönemde varisler, bacak krampları, ciltte kaşıntı ve çatlaklar, basur, bel ağrısı, ayakta şişme, hazımsızlık, mide yanması gibi şikayetlerle daha sık yüz yüze gelebilirsiniz. Bu şikayetlerin tedavisi vardır ve en iyi çözümleri size yine hekiminiz önerecektir. Bu dönemde doktorunuzu iki haftada bir ziyaret etmeniz gerekecek. Hamileliğin son haftaları geldiğinde ise bu sıklık haftada bire düşecek. Erken doğum riskini kontrol altında tutmak için rahminizin ve vücudunuzun durumu izlenecektir. Hafta hafta gebelik sürecinde 28. Hafta geldi çattı işte. Bakalım 28.hafta gebelik diliminde sizi ve bebeğinizi neler bekliyor?

28 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler 

Gebelikte Annedeki DeğişimlerGebelik haftaları içinde üçüncü üç aylık dönemde yani 3. trimester içindesiniz. Bu artık hamilelik yolculuğunuzdaki son dönemeçtir. Bu hafta biraz zorlanabilirsiniz; zira bebek içeride kendisine en uygun pozisyonu bulmaya çalışıyor ve başı, kalça ve bacaklarınızı kontrol eden siyatik sinirine temas ediyor olabilir.

 

28 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi28 haftalık gebelik görüntüsü içinde bol bol mimik görmek mümkündür. Bebeğin ağlamasına bile tanık olabilirsiniz ama bu bebeğin sıkıntılı bir durumda olduğunun veya canının yandığının işareti değildir.28 haftalık bebek artık anne rahminde doğum pozisyonunu alır.

 

 

27 Haftalık Gebelik     29 Haftalık Gebelik 

Yorumlarınızı Bekliyoruz