27 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Hamilelik lekeleri, göğüs ucundaki koyu kısımda (aerola) renk değişimleri, rüyalarda meydana gelen değişmeler, anne adayının uyumada çektiği zorluk, 27.hafta gebelik içinde karşılaşılacak değişikliklerdir. Gebelikte 27.hafta sizi neler bekliyor? Anne karnında 27 haftalık bebek ne durumdadır? 27 haftalık bebek boyu ve kilosu ne kadardır hepsine bir göz gezdirelim.

[reklam id=1]

27 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki Değişimler27.hafta gebelik sürecinde sırtınızda ağrı ve bacak kaslarınızda kramplar hissedebilirsiniz. Rahim büyüdükçe pek çok organ, doku ve kas grubunu etkiler. Rahmin büyümesi ile bacaklardaki damarlara baskı oluşur ve aynı zamanda kilo artışı sebebiyle bacaklarda ağrı meydana gelir. Bacak kaslarındaki krampların hamileliğin ilerleyen haftalarında daha da artacağını söyleyebiliriz.

27 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiHamileliğin 27. haftasında bebeğiniz kilo alacak ve büyümeye devam edecektir. Bebeğinizin göz kapakları hamileliğin 27 – 28. haftalarına kadar kaynamış durumda olacaktır.Bu haftalardan sonra , retinanın gelişmeye başlamasıyla beraber bebeğinizin göz kapakları açılacaktır. Bu durumda bebeğiniz veri iletmeye ve dışarıdan ışık almaya başlayacaktır.

 

 

 

26 Haftalık Gebelik     28 Haftalık Gebelik 

Yorumlarınızı Bekliyoruz