26 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Artık gebelikte 26.hafta içindesiniz. 26 haftalık hamilelik sürecinde mide bulantılarına, bacaklarda kasılma ve kramplara, sürekli tuvalete gitme ihtiyacına ve rahimde hissedilen ani ve geçici sancılara alışacaksınız. Braxton-Hicks kasılmaları da denilen bu kasılmalar, adet kramplarını andıran ve düzensiz aralıklarla yoklayan kasılmalar olup,yalancı doğum sancısı olarak da bilinirler. Aslında gerçek doğum sancısı için bir nevi prova olan bu öncü kasılmalar pek çok anne adayında 30. haftadan itibaren bariz hal almaya başlar. Hamilelikte kasılma ve hamilelikte sancı eğer gerçek doğum sancısı  için antrenman değeri taşıyorsa sorun ve tehlike teşkil etmez; ancak hamilelikte kasılma eylemi günlük yaşamınızı ve yaşamsal kalitenizi etkileyecek düzeydeyse, erken doğum habercisi de olabilirler, durumu dikkatli izlemek ve zaman geçirmeden hekime müracaat etmek gerekir.

26 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerHamilelikte karın sertleşmesi hissi ve aniden gelen kasılmalar bu haftalardan itibaren deneyimleyeceğiniz hamilelik detaylarıdır. Bunlar yaklaşan doğuma hazırlık kasılmaları olarak bilinir. Kaygılanmanıza gerek yok Braxton- Hicks olarak bilinen bu kasılmalar hamilelikte son derece normal olarak bilinen kasılmalardır.

 

26 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiArtık bebeğinizin kulaklarındaki sistem gelişmiş ve hassaslaşmıştır. Siz konuşurken, birileriyle sohbet ederken, bebek hem sizi hem de babasını duyabilir. Amniyotik sıvıyı solur ve dışarı verir. Bu hareketler nefes alma hareketleridir ve onun için alıştırma mahiyetindedir.

 

 

 

25 Haftalık Gebelik     27 Haftalık Gebelik 

 

Yorumlarınızı Bekliyoruz