24 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

İşte 24. hafta gebelik geldi çattı bile… Bu haftadan itibaren rahminizin üst bölümü büyümekte. Karnınız da neredeyse bir futbol topu büyüklüğünde. Gebelikte 24. hafta,  hamilelikte şeker yüklemesi yapılacak en uygun haftadır. Bu haftada çoğu hamile anne adayına doktoru uygun ve gerekli gördüğü takdirde glukoz tolerans testi yapılır ve bu testle hamileliğe bağlı şeker olup olmadığı kontrol edilir. Peki bu hafta yapılacak testler arasındaki şeker yükleme testi nedir? Şeker yüklemesi nasıl yapılır? OGTT ve PPG testleri nedir, nasıl yapılır, hepsini bu makalemizde anlatacağız.

24 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki Değişimler24.hafta gebelik içinde anne adaylarında sıcağa karşı hassasiyet gelişebilir. Her zaman olduğu gibi, su tüketimi bu hafta da son derece gerekli olacaktır. Hafif egzersizler ve açık havada yapılacak yürüyüşler çok iyi gelecektir. Anne adayının vücudu genişleyip hacim kazandığı için karın bölgesinde ve memelerde çatlaklar oluşması muhtemeldir.

24 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi24 haftalık bebek anne karnında gittikçe kilo alır. 24 haftalık bebek gelişimi kas ve kemik dokusunun da hızla gelişmesi anlamına gelir. Bedeni ve yüzü, yeni doğan görünümü almaya başlarmıştır. Kemik ve kas yapısı geliştikçe hareketleri de çevikleşir ve güçlenir.

 

 

23 Haftalık Gebelik     25 Haftalık Gebelik 

1 Yorum - Siz de yorum bırakın.

  1. Serife 13 Şubat 2017 at 00:23 - Cevap Ver

    Mrh
    24 haftalık hamileyim inş 2.bebegimi alcam kucağıma sorum şu henüz şeker testi yapmadım ve yapmakta istemiyorum yapmazsam. Bir sıkıntı olurmu
    TSK edrim
    Viyana dan slm lar

Yorumlarınızı Bekliyoruz