22 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Bir, iki, üç derken, geldiniz gebelikte 22. haftaya…

Karnınız biraz daha büyüyecek; çünkü bebeğiniz de hızla büyüyor. Ona biraz daha fazla yer açmak için bedeninizde bazı değişimler oluyor ve bu değişimlerden bazıları da yaşam konforunuzu bir parça düşürüyor elbette. Bulantılar, gerilen ve kaşınan karın derisi, bel ağrısı, bacak krampları, mide ekşimesi ve buna benzer şikayetler sizi biraz huzursuz edebilir ama 40. haftadan sonra  içinizde 9 ay boyunca misafir ettiğiniz yavrunuzu kucağınıza aldığınızda, size bu sıkıntıları sil baştan yaşayıp yaşamayacağınız sorulduğunda tereddütsüz “Yine olsa yine yaşarım” diyecek bir ruh durumunda olacağınız için, tüm sıkıntılara değdiğini göreceksiniz. 22. hafta gebelik yolculuğunda bebeğinizin ne alemde olduğunu merak ediyorsanız bakalım küçük yaramaz amniyos sıvısının içinde neler yapıyor?

22 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler     

Gebelikte Annedeki Değişimler22.hafta gebelik sürecinde anne adayında çok büyük değişiklikler olmaz. Normal seyirde ilerleyen kilo artışını yaşar, karnı bir evvelki haftaya nazaran biraz daha büyür, bebeğin hareketlerini biraz daha belirgin hissedebilir. Bunların haricinde anne bedeninde ve süreçte çok belirgin değişiklikler gözlemlenmez.

22 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiAnne karnında 22 haftalık bebek gelişimi diğer haftalardaki gibi devam eder. 22 haftalık gebelik bebek hareketleri içinde artık tekme ve taklalar vardır. Evet bebeğinizin parmak ve kol yapısı neredeyse tamamen geliştiği için tekme de atabilir.

 

 

21 Haftalık Gebelik     23 Haftalık Gebelik 

Yorumlarınızı Bekliyoruz