21 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Bu haftayla hamilelik yolculuğunu yarıladınız bile. Gebelikte 21.hafta içinde bebeğiniz olabildiğince hareketlidir ancak hareketleri zaman zaman yavaşlar ve sizi de bir endişe esir alır. İçinizi rahatlatacak bir bilgi verelim o halde; bu haftalarda bebek hareketleri tutarsız olabilir. Bebek büyüdükçe ve beyin faaliyetleri geliştikçe hareketleri de daha tutarlı hale gelecektir. Gebeliğiniz ilerledikçe bebeğinizin dışarıdan gelen seslere, sizin yediklerinize, sesinize ve konuşmalarınıza tepkiler verdiğini görecek ve çok mutlu olacaksınız. İşte 21.hafta gebelik içinde sizi bekleyen fiziksel ve ruhsal gelişmeler…

21 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki Değişimler21.haftaya hoş geldiniz. Vücudunuzdaki yüksek östrojen seviyesi yüzünden bu hafta sizi kol ve bacaklarınızda lekelenmeler bekliyor olabilir, ama hepsi geçici. Doğum bittiğinde onlar da gidecek nasıl olsa.Gebeliğin 21. haftasında rahminiz büyümeye devam etse de, henüz karnınız size istediğiniz gibi hareket edebilme özgürlüğü veriyor.

21 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi21 haftalık bebek gelişimi, yani büyüme hızı bu hafta itibariyle biraz yavaşlar. Bu hafta bebeğinizin kalp kası güçlenir ve daha hızlı kan pompalamaya başlar. 21 haftalık bebek kilosu yaklaşık 310-400 grama ulaşmıştır. Boyu ise 18-28 cm. kadardır.

 

 

20 Haftalık Gebelik     22 Haftalık Gebelik 

Yorumlarınızı Bekliyoruz