18 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Her hafta içinizde büyüyen canlının  bedensel ve zihinsel bütünlüğüne parçalar ekleniyor. Tıpkı bir puzzle’ın parçaları gibi taşlar tek tek yerine oturuyor ve bebeğiniz içinizde mükemmel biçimde inşa ediliyor. Hızla büyüyen, uzuvları arasındaki orantı normale dönmeye başlayan, her hafta gelişimine yeni gelişmeler eklenen bebek, 18. hafta gebelik süreci içinde yeni gelişmeleri de alarak büyük finale doğru ilerliyor. Çok değil yaklaşık 22 hafta sonra bedeninizden ayrılarak kordonu kesilecek, sizin sıcacık kucağınızda sütünüzle beslenerek, sizinle ten teması kurarak büyümeye devam edecek. Ama artık bu kez bedeninizin dışında büyüyecek.  18 haftalık hamilelik size neler kattı, bedeninizde neler değişti, 18 haftalık bebek hangi evreleri geçirir hepsinin cevabı bu yazımızda. İşte 18. hafta içinde anne ve bebek nasıl bir yolculuğun içindedir sorusunun  yanıtları…

18 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki Değişimler18 haftalık hamileyim diyen bir anne adayının rahmi artık tam da göbeğinin altındadır. 18. hafta gebelikte annedeki değişiklikler dendiğinde artık iyice büyümeye başlamış karın yüzünden rahat yatamama gibi zorlayıcı durumlar ve düşen tansiyon akla gelir.

18 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiGebelikte 18. haftadan itibaren bebeğinizin kas kitlesinde artış görülecek. Artık onun kasları güçlenmeye başlıyor ve hareketliliği de artıyor. Eğer bu ilk hamileliğinizse, 20 ila  22. haftalar arasında bebeğin hareketlerini  ve kıpırtılarını hissedebilirsiniz.

 

 

17 Haftalık Gebelik     19 Haftalık Gebelik 

Yorumlarınızı Bekliyoruz