17 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Ne oldu ne bitti, sırada hangi test var, karnım belli oluyor mu? Bulantılarım ne zaman geçecek? ve buna benzer bir sürü soru eşliğinde sürüp giden yolculuğunuzda her hafta farklı bir gelişim yaşıyorsunuz. İşte hamilelikte 17. hafta geldi çattı bile…17 haftalık bebek gelişimi nasıl ilerler? Gebelikte 17. hafta anne adayında ve bebeğinde neler değişir? 3’lü tarama testi ne zaman yapılır? 4’lü tarama testi kaçıncı hafta yapılır? Bu hafta sizi hangi testler bekliyor? hepsine bir göz atalım dilerseniz…..

[reklam id=1]

17 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerArtık 17 haftalık hamileyim diyebilirsiniz. Siz şu an 4 aylık hamilesiniz. Bu haftayı tamamladığınızda 4 ayı da tamamlamış ve 5. aya adım atmış olacaksınız. Hamileliğin 17. Haftasından itibaren bebeğiniz son hızla büyümeye ve gelişmeye devam eder.

17 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiAnne karnında 17 haftalık bebek iskeleti yumuşak kıkırdak dokudan artık kemik yapıya dönüşmeye başlıyor. Onu size bağlayan ve tüm yaşamsal besin ve enerjiyi almasını sağlayan göbek kordonu gitgide kalınlaşarak güçleniyor. İri bir domates büyüklüğüne erişen bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 16-17 cm.

 

 

 

16 Haftalık Gebelik      18 Haftalık Gebelik  

 

Yorumlarınızı Bekliyoruz