16 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Gebelikte 16. hafta en heyecanlı haftadır; zira bebeğinize alacağınız ilk patiklerin rengi bu hafta belli oluyor. Evet hamilelikte 16. hafta içinde miniğinizin kız mı yoksa erkek mi olduğunu öğreneceksiniz. Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur? sorusunu, “tam da içinde bulunduğunuz haftada” diye yanıtlayabiliriz.Hamile kaldığınızı öğrendiğiniz günden bugüne kadar belki de en çok merak ettiğiniz sorunun cevabını alacak olmak ayaklarınızı yerden kesiyor değil mi? Elbette her anne baba adayı doğacak bebeğin sıhhatli ve anne karnında tüm gelişimlerini düzgün biçimde tamamlamış olarak doğmasını ister ama cinsiyet konusunda da mutlaka bir merak, heyecan ve ağır basan bir tercih vardır. İşte bu haftada gireceğiniz ultrason sonuçları, size, bir aksilik olmazsa 24 hafta sonra kucağınıza alacağınız bebeğinize giydireceğiniz ilk tulumun pembe mi yoksa mavi mi olacağını söyleyecek. Gebelikte 16. hafta gelene kadar doğacak bebek için kıyafet alışverişi yapmayan ebeveynler, cinsiyetin belli olduğu bu hafta artık alışverişe de başlayabilirler.

[reklam id=1]
16.hafta gebelik sürecinde vücudunuzda ne gibi değişimler olacak? Gebeliğin 16. haftası hem fiziksel hem de ruhsal olarak neleri eksiltecek yahut bünyenize ekleyeceksiniz? Bebeğin cinsiyeti belli olduğunda neler hissedeceksiniz? Hepsinin cevabı burada.

16 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki Değişimler16 haftalık hamilelik yolculuğunuz boyunca her hafta türlü türlü değişimler yaşadınız, mideniz bulandı, en sevdiğiniz yiyeceklerin kokusundan tiksindiniz, sürekli tuvalete gitme ihtiyacı sizi bazen hayattan bezdirdi, bağırsaklarınızın çalışması yavaşladı, yorgun ve bitkin hissettiniz, her şeye alındınız, sebepli sebepsiz alındınız ve mideniz ekşiyip durdu.

16 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi16 haftalık bebek görüntüsü dendiğinde aklınıza ne gelmeli? Evet sevgili anne adayları bebeğiniz şu anda orta boy bir armut büyüklüğünde ve boyu da başından poposuna kadar ortalama 110 mm. yani 11-12 cm. uzunluğa ulaştı. 4 aylık bebek kilosu ise yaklaşık 100 gram’dır.

 

 

15 Haftalık Gebelik     17 Haftalık Gebelik

Yorumlarınızı Bekliyoruz