15 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

15 haftalık gebelik süreci ile hamileliğin neredeyse yarısına yaklaşmış oluyorsunuz. Karnınızda artık iyice hareketlenmiş, bilinçli olarak hareket eden, tekme atan, yüzünü şekilden şekile sokan ve organları büyük ölçüde gelişen bir insan oluşmak üzere. Girdiğiniz ultrasonografilerde ve doktorunuzun verdiği bilgiler ışığında hamilelikte hafta hafta neler olup bittiğini öğreniyor ve mutlu oluyorsunuz. Rutin kontroller, yaptırılması gerekli testler, ölçümler, hekim tavsiyeleri derken bu baş döndüren hızın içinde pek çok süreci deneyimliyorsunuz. Kolay bir yolculuk olmadığı kesin ama süre tamamlanıp bebeğinizi dünyaya getirdiğinizde, onu kucağınıza aldığınız ilk saniyelerden itibaren tüm bu meşakkatli sürece değdiğini anlayacaksınız.  Evet 15.hafta gebelik nasıl ilerler, gebelikte 15. hafta içinde neleri yaşarsınız gelin hep birlikte bakalım…

[reklam id=1]

15 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

15 Haftalık Gebelikte Annedeki DeğişimlerHamilelikte 15.hafta başlayıncaya kadar muhtemelen 2,5-3 kilo aldınız. Daha fazla aldıysanız da endişelenmeyin. Kilo alma seyri her kadında değişiklikler gösterir. Bu evrelerde vücudunuzda ani ve anlam veremediğiniz gelişmeler de yaşanabilir.

15 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi15 haftalık gebelik görüntüsünde lanugo denilen bir terim karşınıza çıkabilir. Lanugo nedir? diye soracak olursanız hemen söyleyelim; 15. Gebekik haftasında bebeğin cildini lanugo tüyleri denilen tüyler kaplar.

 

 

14 Haftalık Gebelik     16 Haftalık Gebelik

Yorumlarınızı Bekliyoruz